کد خبر ۱۰۳۸۳۲ ۴۳ بازدید انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶
نماینده ولی فقیه در استان قم:

ترویج فرهنگ قرآنی باید مردمی باشد

آیت الله سیدمحمد سعیدی در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، حضور یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله سیدمحمد سعیدی در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، اظهار کرد: اگر نسبت به ترویج فرهنگ قرآنی تمام تلاش و امکانات خود را به کار بگیریم خدا هم به ما دستگیری و کمک می‌کند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگی دینی و قرآنی باید مردمی باشد و مردمی بودن با بخشنامه و جلسه برگزار کردن نیست بلکه باید در جان و دل تک تک افرد جامعه نفوذ کرده و حضور داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قم یکی از روش‌های مؤثر در ترویج مردمی فرهنگ قرآنی را افزایش و تقویت تلاوت‌های خانگی دانست و گفت: باید کاری کنیم که هر کسی در خانه خود متعهد باشد برای رضای خدا قرآن تلاوت کند.

وی با بیان اینکه جامعه ما باید از قرآن دستور بگیرد و بر اساس دستورات و خط مشی قرآن زندگی کند، گفت: در روایتی ذیل آیه ۲۰ سوره مزمل که فرموده به اندازه توان خود قرآن را قرائت کنید امام رضا علیه السلام فرمودند سزاوار است هر مسلمان در هر روز ۵۰ آیه از قرآن را تلاوت کند.

سعیدی با بیان اینکه امام رضا علیه السلام فرمودند برای خانه‌هایتان نصیبی از قرآن قرار دهید، افزود: خانه‌ها حقی به گردن ساکنان خود دارند و یک حق مسلم خانه برای ساکنانش این است که نصیبی از قران برای آن قرار دهند زیرا امام رضا علیه السلام فرمودند در خانه‌ای که قران قرائت شود خیر و برکت زیاد می‌شود و و اگر خانه‌ای در آن قرآن تلاوت نشود آن خانه بر اهلش تنگ می‌شود.

وی ادامه داد: این تنگ شدن خانه بر اهلش روحی روانی است به این صورت که دل انسان در خانه می گیرد و ساکنان آن کم می‌آورند و احساس نقصان می‌کنند بنابراین به طور طبیعی وقتی تلاوت قرآن در خانه صورت می‌گیرد روی اهل خانه و خانه تأثیر دارد.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/