کد خبر ۱۱۵۱۳۱ ۱۵۱ بازدید انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵
استاندار قم مطرح کرد:

آپارتمان‌سازی در شهرستان‌های قم ممنوع شد

شاهچراغی با اشاره به اینکه در استان قم حدود 62 هزار نفر واجد شرایط مسکن هستند، خاطرنشان کرد: در کهک و شهرهای دیگر مبنای اصلی ساخت مسکن ویلایی است و هیچ اجازه‌ای برای آپارتمان‌سازی صادر نمی‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از روابط عمومی استانداری استان قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی امروز چهارشنبه 12 بهمن‌ماه در جلسه شورای مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ورود با برکت حضرت امام خمینی به کشور و آغاز دهه مبارک فجربرالزام الحاق زمین‌هایی بدون مشکل به روستاها تاکید کرد و گفت: باید هر زمینی که به روستاها الحاق می‌شود در حوزه زیرساخت‌های آب، برق، گاز و ... مشکلی در خدمت‌رسانی وجود نداشته باشد.

وی افزود: این زمین‌ها الحاق به مناطق روستایی است و به هیچ عنوان تحت عنوان شهر جدید نیست چراکه شهرهای جدید دارای قوانین و دستورالعمل‌های خاص خود هستند.

وی با بیان اینکه سرعت ساخت مسکن در طرح نهضت ملی ضرورت بسیاری دارد، عنوان کرد: باید ضمن تمرکز بر نکات زیست محیطی و پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی با سرعت هرچه بیش‌تر این طرح‌ها در قم به پیش ببریم.

شاهچراغی با اشاره به اینکه در استان قم حدود 62 هزار نفر واجد شرایط مسکن هستند، خاطرنشان کرد: در کهک و شهرهای دیگر مبنای اصلی ساخت مسکن ویلایی است و هیچ اجازه‌ای برای آپارتمان‌سازی صادر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اولویت نخست افراد واجد شرایط هستند، تصریح کرد: طبق رایزنی‌های انجام شده، کارخانه‌جات و صاحبان صنایع نیز آمادگی همکاری در احداث مسکن کارگری را دارند.

استاندار قم با اشاره به اینکه قرارداد 14 هزار واحد مسکن ملی منعقد شده است، یادآور شد: در شهر قم امکان الحاق زمین وجود ندارد و باید به سمت الحاقات در شهرهای تابعه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه ظرف مدت یکسال گذشته اقدامات بزرگ و خوبی در قم رقم خورده است، ابراز کرد: باید این اقدامات به مردم اطلاع‌رسانی شود تا شاهد امیدآفرینی در جامعه باشیم.

شاهچراغی درپایان با اشاره به اینکه کشور قوی و غنی‌ای داریم، بیان کرد: موانع و مشکلات به برکت خون شهدا رفع خواهند شد ولی مهم‌ترین موضوع این است که پای کار انقلاب اسلامی بمانیم.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/