کد خبر ۱۱۷۴۴۹ ۱۰۳ بازدید انتشار : ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹

انتقاد حجت‌الاسلام مؤمنی از سکوت سلبریتی‌ها نسبت به شهدای مرزبان

استاد حوزه علمیه قم ضمن انتقاد از سکوت سلبریتی ها و برخی از تریبون‌داران در قبال شهادت مظلومانه 5 تن از مرزبانان کشور، گفت: تربیت یافتگان مکتب فاطمه معصومه(س)، با توکل بر خدا، در مقابل گردبادها و تندبادها و در مواجهه با تطمیع‌ها، تهدیدها و تهمت‌ها استوار هستند؛ دشمنان و فتنه انگیزان بدانند که با ریختن خون شهدا، درخت دین تنومند و ملت ما بیدارتر می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی، شب گذشته در محفل معارفی حرم مطهر بانوی کرامت در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت، ضمن تبیین شئون متعدد ائمه اطهار (ع)، به شأن ولایی و تکوینی ایشان اشاره نمود و اظهار داشت: خداوند متعال به حضرات معصومین(ع) مقام و رتبه شفاعت اعطا نموده که از همین دنیا آغاز و در روز آخرت به اوج خود خواهد رسید.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه ضمن اشاره به فرازهایی از دعای توسل، بابیان این‌که ائمه اطهار(ع) وجیه عندالله فی الدنیا و الاخره هستند، شأن تاریخی و شأن اجتماعی ایشان را موردتوجه قرارداد و اذعان داشت: هرکدام از ائمه اطهار (ع) نه‌تنها در دوران خود، بلکه در اعصار بعدی نیز مؤثر بوده، سبک، روش و بیان ایشان راهگشا بود.

وی در تبیین روایتی شئون کریمه اهل‌بیت (ع) را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان ساخت: این‌که سه امام معصوم(ع) ما را به زیارت حرم کریمه اهل‌بیت (ع) تشویق می‌کنند، نشان‌دهنده ‌شأن فوق العاده ایشان است. امام صادق(ع) می‌فرمایند؛ « و تَدخُلُ بِشَفاعَتِها شِیعَتی الجَنَّةَ بِأجمَعِهِم»؛ یا امام رضا(ع) می‌فرمایند؛ « یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه فإنّ لک عندالله شأن من شأن».

مؤمنی افزود: شئون دختر موسی بن جعفر(س) هنوز در ابهام است که امام معصوم(ع) برای ایشان زیارت‌نامه انشاء می‌کنند و ثمره زیارت ایشان را دخول در جنت ذکر می‌کنند؛ امام صادق (ع) فرمودند، هرکسی او را بامعرفت زیارت کند، بهشت بر او واجب است.

وی در ادامه به برخی از روایات اهل‌بیت(ع) در رابطه با شأن ولایی، تکوینی و شأن تاریخی و اجتماعی فاطمه معصومه(س) اشاره کرد و یادآور شد: در تاریخ اسلام شاهد هجرت‌های بزرگ و مؤثری بودیم که هجرت مسلمین به حبشه، هجرت خاتم‌الانبیا از مکه به مدینه، هجرت اباعبدالله الحسین(ع)، هجرت امام رضا(ع) به طوس و هجرت فاطمه معصومه(س) به قم از بزرگ‌ترین و مؤثرترین هجرت‌های تاریخ اسلام از منظر تاریخی و اجتماعی است.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر نقش تبیینی و روشنگری و هدایت آفرینی فاطمه معصومه(س) را موردتوجه قرارداد و بابیان این‌که با حضور فاطمه معصومه(س) به ایران، شاهد حضور امامزادگان در این سرزمین بوده، ایران به مأمن امامزادگان تبدیل و فرهنگ تشیع حول امامزادگان و در اقصی نقاط ایران شکل گرفت.

وی شکل‌گیری حوزه علمیه قم و آغاز نهضت انقلاب اسلامی را تنها بخشی از آثار برکت وجود نازنین فاطمه معصومه(س) دانست و اذعان داشت: انقلاب اسلامی قطعاً زمینه‌ساز ظهور صاحب‌الزمان(عج) بوده، علم از شهر قم به اقصی نقاط جهان انعکاس پیدا خواهد کرد؛ پرتویی از این تلألؤ هم‌اکنون قابل‌مشاهده است.

مؤمنی در بخش دیگری از سخنان خود شبهه افکنی‌های عده‌ای قلم‌به‌دست در سست کردن فرهنگ دینی جامعه ایرانی را موردتوجه قرارداد و ضمن انتقاد از سکوت سلبریتی ها و برخی از تریبون‌داران در قبال شهادت مظلوم ۵ تن از مرزبانان سرزمینمان، اظهار داشت: مشهورهای بی‌مصرف، مدعیان بی‌مقدار و کسانی که از فتنه‌گران و اغتشاشگران دفاع می‌کنند، هم‌اکنون در قبال شهادت مظلومانه و ناجوانمردانه مرزبانان ایران سکوت کرده‌اند.

وی در اشاره به روایتی از ویژگی‌های شهر قم در آخرالزمان، امام خمینی(ره) را سرشار از روح الهی که محکم، استوار و مقتدر در مقابل یک جهان استکبار و استبداد ایستاد، توصیف نمود و خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره)، هجرت از نفس را نخستین و مهم‌ترین گام طی مسیر الی الله ذکر نموده، بعد از آزادی خرمشهر می‌فرمایند، خرمشهر را خدا آزاد کرد.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت تصریح کرد: تربیت‌شدگان مکتب حضرت معصومه(س) همچون آهن حرارت دیده، در مقابل گردبادها و تندبادها و در مواجهه با تطمیع‌ها، تهدیدها و تهمت‌ها استوار هستند، چراکه به خدا توکل دارند؛ دشمنان و فتنه انگیزان بدانند که با ریختن خون شهدا، درخت دین تنومند و ملت ما بیدارتر می‌شوند.

وی در ادامه تبیین فراز روایت امام صادق(ع) بابیان این‌که خداوند متعال نزد تربیت‌یافتگان مکتب فاطمه معصومه(س) بسیار بزرگ و غیر خدا بی‌مقدار بوده، ایشان تنها از خداوند متعال می‌ترسند، اظهار داشت: همه ایرانیان با هر تفکر و اندیشه‌ای فرزندان انقلاب اسلامی هستند؛ نگذارید این انقلاب دست نااهلان بیافتد.

مؤمنی در بخش پایانی سخنان خود بر اهمیت قدردانی از نعمت انقلاب و نظام اسلامی در زمینه‌سازی ظهور آخرین منجی عالم بشریت تأکید کرد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/