کد خبر ۴۴۴۶۰ ۱۴۰ بازدید انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم:

واحدهای صنعتی قم ملزم به دریافت مجوز ایمنی شوند/ لزوم رفع مشکلات خدمات‌رسانی آتش‌نشانی به شهرک‌های صنعتی

به گفته مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم در آخرین عملیات آتش‌سوزی در شهرک صنعتی شکوهیه به علت کمبود امکانات آتش‌نشانی در شهرک ناچار به اعزام بیش از 9 خودروی عملیاتی، 3 خودروی آب‌ده، 1 دستگاه واحد پشتیبانی و واحدهای ستادی به همراه 60 آتش نشان شدیم.

عباس جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اعزام چندین باره تجهیزات آتش نشانی شهر قم برای اطفا حریق در شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: در آخرین عملیات که در شهرک صنعتی شکوهیه رخ داد به علت کمبود امکانات آتش نشانی در ایستگاه آتش نشانی شهرک ناچار به اعزام بیش از 9 خودروی عملیاتی، 3 خودروی آب‌ده، 1 دستگاه واحد پشتیبانی و واحدهای ستادی به همراه 60 آتش نشان شدیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم با ابزار نگرانی از اینکه در صورت وقوع حادثه‌ای در شهر هنگام خروج تجهیزات با مشکل جدی مواجه می‌شویم افزود: تاکنون هزینه‌های زیادی بابت خدمات رسانی در خارج از شهر قم به سازمان تحمیل شده اما از آنجا که تولیدکننده‌ها در شهرک‌های صنعتی از شهروندان ما هستند نمی‌توانیم نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت باشیم.

جعفری بر لزوم رفع موانع و مشکلات پیش‌رو برای خدمات رسانی به خارج از شهر عنوان کرد: یکی از اقدامات مهم در جلوگیری از حوادثی همچون آتش سوزی لازم است شرکت شهرک‌ها واحدهای صنعتی را ملزم به اخذ مجوز از آتش نشانی کنند در غیر این صورت واحد‌ها به فعالیت غیرایمن خود ادامه می‌دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به تحمیل هزینه‌های میلیونی به شهر قم در ازای خدمات آتش ‌نشانی به شهرک‌های صنعتی عنوان کرد: خروج امکانات آتش‌نشانی از شهر قم علاوه بر اینکه هزینه‌های زیادی برای شهر به همراه دارد در صورت وقوع حادثه‌ای همزمان می‌تواند مشکل‌ساز شود، از همین رو می‌توان با دریافت هزینه‌هایی در ازای خدمات تخصصی بخشی از خسارات وارده را رفع کرد.

وی بر لزوم ایجاد ایستگاه‌های آتش نشانی و نیز تجهیز آن در شهرک‌های صنعتی تاکید کرد و ادامه داد: بار‌ها برای همکاری و آموزش اعلام آمادگی کرده‌ایم، شهرک‌های صنعتی دستور العمل ایمنی دارند که باید برای اجرای آن اقدام جدی صورت بگیرد.