کد خبر ۵۰۳۸۹ ۶۸۴ بازدید انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
درخواست شورای هماهنگی حوزه علمیه قم از علی لاریجانی :

جلوی تکرار توهین به مرجعیت گرفته شود/اقدام صادقی نماینده تهران نیازمند برخورد متناسب است

شورای هماهنگی تشکل‌ها و فعالان فکری و فرهنگی حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به نسبت دروغ دادن به آیت الله مکارم شیرازی از سوی صادقی نماینده تهران ، خواستار پیگیری قضایی مدعی العموم و اقدامات لازم در این زمینه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم ، شورای هماهنگی تشکلها و فعالان فکری و فرهنگی حوزه علمیه قم طی بیانیه ای در واکنش به تهمت های محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس نسبت به یکی از مراجع تقلید از علی لاریجانی درخواست برخورد با وی را کرد. در این بیانیه آمده است:

 
بسمه تعالی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
آقای دکتر لاریجانی

با امید به توفیقات روزافزون کلیه خدمت گزاران به جمهوری اسلامی ایران، همچنانکه جنابعالی مستحضر هستید اخیرا آقای محمود صادقی نماینده تهران درمجلس شورای اسلامی نسبت دروغی به آیت الله مکارم شیرازی داشته که بعد از انتشار گسترده در فضای حقیقی ومجازی، باعث توهین وجسارت فراوان به ایشان گردید و سبب مکدر شدن دوست داران مرجعیت مخصوصا مقلدین این مرجع تقلید شیعیان گردید.
 
 
متاسفانه بعد از اعلام دیرهنگام تکذیب توسط آقای صادقی، او از آیت الله مکارم شیرازی بابت این تهمت عذرخواهی نکرده و صرفا به تکذیب بسنده نموده است. از آنجا که جنابعالی علاوه بر اینکه رئیس مجلس می باشید نماینده شهرستان قم که پایگاه مرجعیت است نیز می باشید و حتی از حمایت های متعدد حضرت ایشان مخصوصا در ایام انتخابات برخوردار بوده اید، انتظار می رفت که عکس العمل و برخورد متناسبی نسبت به این قضیه داشته باشید ولی متاسفانه نه تنها از طرف شما بلکه سائر مسئولین ذی ربط اقدام مناسبی را شاهد نبودیم.
 

از آنجا که رعایت شان و جایگاه مراجع عظام وظیفه کلیه متدیین به ویژه مسئولین محترم می باشد مراتب اعتراض و محکومیت را نسبت به این نماینده مجلس و گلایه و ناراحتی خود را از بی اعتنایی شما ودیگر مسئولین ابراز داشته و خواستار پیگیری قضایی مدعی العموم و اقدامات متناسب در این زمینه هستیم تا دیگربار شاهد تکرار این قضایا نباشیم.

شورای هماهنگی تشکلها و  فعالان فکری و فرهنگی حوزه علمیه قم