کد خبر ۶۹۹۶۶ ۷۴ بازدید انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۴
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) قم عنوان کرد؛

افتتاح از ۵۱۴ طرح زودبازده در قم تاپایان شهریور ۹۸/محرومیت زدایی از اهداف بسیج سازندگی است

سرهنگ دستوری گفت:۵۱۴ طرح در قم، به موضوع‌هایی مانند آب روستایی و تامین برق خورشیدی که تاپایان شهریورماه ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، سرهنگ پاسدار علی دستوری مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) قم گفت: بسیج سازندگی قم آمادگی دارد با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود در زمینه‌های گوناگون خدمت رسانی به مردم استان، فعالیت کند و این راهبرد را در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با قدرت بیشتری دنبال می‌کند.

وی عنوان کرد: به همین منظور ۵۱۴ طرح زودبازده به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری دستگاه‌های اجرایی در قم،عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد:بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده این طرح‌ها تا پایان شهریورماه سال آینده افتتاح می‌شود و در دسترس مردم مناطق هدف قرار خواهد گرفت.

۵۱۴ طرح مربوط به استان قم،در موضوع‌هایی مانند آب روستایی و تامین برق توسط انرژی خورشیدی می‌باشد که تا پایان شهریورماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

سیزدهم بهمن ماه جاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، عملیات اجرایی ۴۰ هزار طرح عمرانی زودبازده با رویکرد آب و اشتغال در روستا‌ها و مناطق محروم کشور با شعار «دست در دست مردم، پنجه در پنجه شیطان» با پیام ویدئو کنفرانس سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرتیپ غلامحسین غیب پرور رئیس بسیج سازندگی به صورت همزمان در سراسر کشور با رمز «یا فاطمه زهرا (س)» شروع شد.

دستوری بیان کرد: از دیگر برنامه‌های بسیج سازندگی در ایام الله دهه مبارک فجر، شرکت و ارائه گزارش اقدام‌های این سازمان خدمت رسان، در نمایشگاه دستاورد‌های چهل ساله انقلاب در مصلای قدس قم بود که با استقبال پرشور بازدیدکنندگان و ثبت نام داوطلبان برای حضور در فعالیت‌های جهادی همراه شد.

نمایشگاه شکوه چهل ساله در قم به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر هفته گذشته با هدف بیان گوشه‌ای از عملکرد و فعالیت‌های نظام در طول چهار دهه از انقلاب برپا و با استقبال مردم این استان روبرو شد.

سرگرد پاسدار سید علی سید میرزایی اشاره کرد:این گروه‌های جهادی که شامل بیش از۴۰۰ جهادگر بسیجی بودند،در عرصه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، مشاوره و امور خانواده، اقتصاد مقاومتی، مقابله با آسیب‌های فضای مجازی و نیز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم و حاشیه شهر به خصوص محله‌های تحت پوشش طرح کرامت در ایام الله دهه فجر، فعالیت کردند.

همچنین مدیر حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی قم تصریح کرد: به مناسبت دهه فجر و به میمنت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۴۰ گروه جهادی محله محور در استان مشغول خدمت رسانی بودند.

وی ادامه داد: به طور خاص نیز پنج گروه جهادی عرصه بهداشت و درمان در این ایام به ویزیت رایگان بیماران و مراجعه کنندگان اقدام نمودند.

سید میرزایی همچنین با بیان این که در حال حاضر بر اساس اهداف و برنامه‌های مقرر در طرح اعتلاء، ۱۵۴ گروه جهادی در سطح استان قم شناسایی، ثبت و سازماندهی شده اند،افزود: فراخوان برنامه ریزی برای فعالیت ۱۱۰ گروه جهادی در ایام نوروز در استان در حال انجام است تا بتوانیم به زدودن بخشی از محرومیت‌ها کمک کنیم.

بسیج سازندگی استان دارای ۳۳ گروه جهادی از میان طلبه‌های حوزه‌های علمیه، ۲۲ گروه جهادی از میان دانشجویان دانشگاه‌های استان و ۲۰ گروه جهادی از بین داوطلبان حوزه‌های مساجد و محلات قم است.

بیش از سه هزار جهادگر بسیجی در قالب ۷۵ گروه جهادی به صورت داوطلبانه در فعالیت‌های بسیج سازندگی استان قم، حضور دارند.

محرومیت زدایی و انجام طرح‌های عام المنفعه از اهداف بسیج سازندگی است که در اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۹ به فرمان رهبر معظم انقلاب، تشکیل شد.

انتهای پیام /ح

آبرسانی، محور طرح‌های بسیج سازندگی قم در دهه فجر است