کد خبر ۸۰۱۰۹ ۱۲۹ بازدید انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲

مهدی زاده بر سکوی قهرمانی جهان

امیر مهدی‌زاده، ستاره کاراته قم با کسب مدال هفتمین مرحله از لیگ جهانی کاراته این بار در خاک اسپانیا طلایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،امیر مهدی زاده ستاره بین المللی کاراته قم موفق شد یکی از ۲ طلایی هفتمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان لقب بگیرد و در اسپانیا، بار دیگر روی سکوی قهرمانی بایستد و این خبر خوشی برای ورزش قم محسوب می‌شود.

ستاره کاراته قم که قصد دارد در المپیک توکیو حاضر باشد و قم را برای اولین بار در المپیک صاحب مدال کند جایگاه خود را به عنوان یک کاراته کای طراز اول جهان در ماه‌های گذشته از دست داده بود و در ادوار کاراته وان در سال جاری میلادی نتایج ضعیفی کسب کرد، اما در مرحله هفتم در مادرید، اوضاع برای امیر مهدی زاده شیرین پیش رفت.

امیر مهدی‌زاده پس از سپری کردن سالی فاجعه بار که حضور او در المپیک توکیو را نیز تحت تأثیر قرار داده بود در لیگ جهانی کاراته وان در مادرید به میدان رفت و با کسب مدال طلا، خاطره تلخ ماه‌های گذشته و ناکامی‌های پیاپی را از اذهان زدود.

مهدی زاده موفق شد روز یکشنبه ۱۰ آذر در دیدار نهایی وزن منفی ۶۷ کیلوگرم در مصاف با عبدالرحیم اوزر عمر از ترکیه به برتری برسد و عنوان نخست را کسب کند. او یکی از ۲ طلایی ایران در لیگ جهانی کاراته در مرحله هفتم بود.

این موفقیت امید امیر مهدی زاده برای کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ را افزایش می‌دهد و از آن مهم‌تر، اعتماد به نفس امیر مهدی‌زاده را برای بازگشت به اوج تقویت می‌کند. اهالی ورزش قم نیز با طلای مهدی‌زاده در اسپانیا بار دیگر به افتخار آفرینی وی در المپیک امیدوار شده‌اند.
انتهای پیام /ح

ستاره کاراته قم در مادرید طلایی شد