کد خبر ۸۴۴۲۳ ۴۵ بازدید انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۷
رئیس اداره پیش ‌بینی هواشناسی قم اعلام کرد؛

پیش بینی وزش باد در قم

حداکثر سرعت وزش باد در استان قم طی روز‌های آینده،۵۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،محمدرضا قاضی،رئیس اداره پیش ‌بینی هواشناسی قم  با اشاره به پیش بینی وضعیت آب و هوای استان طی روز‌های آتی اظهار کرد: امروز آب و هوای استان ابری به تدریج کاهش ابر و وزش باد نسبتا شدید است.

او با بیان اینکه امروز حداقل و حداکثر دمای قم ۳ درجه و ۱۳ درجه است، ادامه داد: امروز جهت وزش باد در قم غربی و با حداکثر سرعت ۵۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

رئیس اداره پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان قم افزود: براساس پیش بینی فردا جهت وزش باد در استان غربی و با حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. حداقل و حداکثر دما در قم یک درجه و ۱۵ درجه است، فردا آب و هوای استان صاف گاهی وزش باد است.

قاضی با بیان اینکه در روز چهارشنبه آسمان استان قم کمی تا قسمتی ابری است، گفت: در آن روز در برخی از ساعات شاهد وزش ابر و اواخر وقت افزایش موقت ابر و رگبار پراکنده در استان خواهیم بود.

او ادامه داد: در روز چهارشنبه جهت وزش باد در استان قم شرقی و با حداکثر ۴۵ کیلومتر بر ساعت است، در این روز حداقل و حداکثر دمای استان ۳ درجه و ۱۶ درجه خواهد بود.

رئیس اداره پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان قم افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در شهر قم به ترتیب چهار درجه و ۱۶ درجه بود، همچنین در این مدت شاهد وزش باد با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت با جهت غربی در این شهر بودیم.

قاضی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سردترین و گرم‌ترین نقاط استان قم به ترتیب منطقه دستجرد با منفی یک درجه و منطقه کوه سفید با ۱۸ درجه بود.

منبع:فارس