کد خبر ۹۱۲۸۳ ۷۰ بازدید انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۱

تقاطع غیرهمسطح ولیعصر(عج) قم به‌زودی تکمیل می‌شود

معاون شهردار قم از اتمام مراحل پایانی تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر(عج) و بهره‌برداری از این پروژه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، عباس حلوایی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر اظهار داشت: شهرداری دارای بودجه سالیانه‌ای است که مصوب می‌شود و ما موظف هستیم در چارچوب آن بودجه گام برداشته و در جهت کلنگ‌زنی، افتتاح و تکمیل پروژه‌ها فعالیت داشته باشیم.

وی بیان اینکه ردیف بودجه مصوب شهرداری قم در بحث پروژه‌های عمرانی در سال جاری بالغ‌بر 1800 میلیارد تومان است که شاخص‌ترین‌ آن‌ها در اولویت قرار دارد، افزود: عمده‌ترین آن اجرای پروژه‌های دو سالانه بودند که روند اجرای آن طولانی مدت شده بود و یا پروژه‌هایی که در سال جاری به اتمام می‌رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ابراز کرد: یکی از هزینه‌کردهای بالا در اجرای پروژه‌های عمرانی، تملکات بوده که سبب دیرکرد در اجرای طرح‌ها می‌شود و در این باره با شهروندان به مذاکره می‌پردازیم و براساس قیمت کارشناسی‌شده اقدام به خرید می‌کنیم.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: یکی از پروژه‌های شاخص که در سال گذشته محور مستقیم آن تکمیل شد و امسال رمپ جهتی آن در تقاطع غیرهمسطح یا سه سطحه میدان ولی‌عصر(عج) در دست اجرا قرار گرفت ارتباط شریانی کمربندی امام علی(ع) به بلوار کبیری و کمربندی امام علی(ع) به خلیج فارس است.

حلوایی‌زاده عنوان کرد: محور مستقیم پروژه در سال گذشته به بهره برداری رسیده است، اما در ابتدای سال به دلیل شیوع کرونا با وقفه‌ای مواجه شدیم که بلافاصله عملیات را از سر گرفتیم و رفع معارضات انجام شد و در حال حاضر مشغول تکمیل این پروژه و بتن ریزی هسیتم که امیدواریم تا پایان شهریور ماه و یا اوایل مهرماه به اتمام برسد و عملیات تکمیل و روسازی و بهره برداری نیز در ماه آینده عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: هرچند شیوع کرونا تعدادی از پروژه‌ها را با وقفه و افزایش هزینه مواجه کرد اما هیچ‌یک از پروژه‌های عمرانی قم را تعطیل نکرده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت باغ پرندگان نیز تصریح کرد: این پروژه در وسعتی بالغ‌بر 12 هکتار در حال انجام است و اعتبار اولیه و عمرانی بیش از 30 میلیارد تومان است، هم‌اکنون با تکمیل مراحل نهایی محوطه‌سازی و آب‌نما ساخته‌شده و بخش ورودی در حال انجام است و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: پیمانکار در حال تأمین گونه‌ها و جابه‌جایی پرندگان است و طبق مباحث زیست‌محیطی باید پرندگان یک‌ماه و نیم با محیط و شرایط اقلیمی سازگار باشند تا به‌طور کامل بتوان پروژه باغ پرندگان را راه‌اندازی کرد و شهروندان بتوانند از این فضای فرح‌بخش استفاده کنند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/