کد خبر ۱۰۳۱۵۲ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

کسب منفعت از فوت بازنشستگان به دلیل کرونا برای تأمین اجتماعی کذب است

به دنبال انتشار شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر انتفاع تامین اجتماعی از کرونا به دلیل فوت تعدادی از بازنشستگان، سازمان تأمین اجتماعی ضمن تکذیب این مطالب تأکید کرد، این بحران جهانی در هر دو حوزه منابع و مصارف تأثیرات منفی قابل‌توجهی بر سازمان داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از اداره کل تامین اجتماعی قم، آمار مخدوش و ادعاهای بدون سند مطرح شده در این صفحات نشان دهنده بی‌اطلاعی تولیدکنندگان این مطالب است. جامعه مخاطبان سازمان تامین اجتماعی استحضار داشته که پس از فوت بازنشستگان به همسر و فرزندان آنها حقوق پرداخت شده و تعداد پرونده‌های مستمری مختومه این سازمان در طول سال بسیار اندک و در برابر تعداد مستمری‌های برقرار شده ناچیز است.

از زمان شیوع کرونا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از هموطنان عزیزمان را از دست داده‌ایم و طبیعتا هر تعداد از این فوت شدگان که از اعضای خانواده بزرگ تامین اجتماعی باشند، پرداخت مستمری به خانواده آنان برعهده سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است.

در کنار هزینه‌های بلند مدت مربوط به برقراری مستمری‌ها، سازمان تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از هزینه درمان بیمه شدگان را نیز بر عهده داشته و در زمینه کرونا بیشترین مساعدت و همکاری برای پرداخت هزینه‌ها صورت گرفته است.

موضوع مهم دیگری که بر منابع سازمان تامین اجتماعی تاثیر منفی دارد، کاهش اشتغال، مشکلات اقتصادی بنگاه‌ها و افزایش متقاضیان بیمه بیکاری است که باعث کاهش منابع حق بیمه و افزایش هزینه‌های سازمان تامین اجتماعی شده است.

امید است، در آینده نزدیک دوران همه گیری این بیماری منحوس هرچه زودتر به پایان برسد و قطعا بعد از آن گزارش‌های آماری مبسوطی درباره عوارض منفی این بیماری بر منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی منتشر خواهد شد.

طی روزهای اخیر شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر بهره‌وری سازمان تامین اجتماعی از کرونا به دلیل فوت تعدادی از بازنشستگان مطرح شده بود.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com