کد خبر ۱۰۳۸۶۲ انتشار : ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸
دیدار فرمانده ناجا با مراجع و علما در قم

قدردانی مراجع از امنیت پایدار و تاکید بر برخورد قاطع با مجرمان

سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در سفر به استان قم، بعد از افتتاح گشت هوشمند ناجا در قم‌، به دیدار مراجع عظام تقلید و تولیت ‌آستان مقدس حضرت معصومه (س)‌ رفت.

به گزارش قم نا ، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در سفر به استان قم، بعد از افتتاح گشت هوشمند ناجا در قم‌، به دیدار مراجع عظام تقلید و تولیت ‌آستان مقدس حضرت معصومه (س)‌ رفت.

قدردانی از ناجا برای برقراری امنیت پایدار در کشور

آیت‌الله ‌‌جعفر سبحانی‌ در دیدار سردار ‌حسین اشتری‌ فرمانده ناجا در قم، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به حدیث النعمتان مجهولتان الصحته و الامان اشاره و اظهار داشت: 2نعمت بزرگ برای انسان وجود دارد و آن نعمت امنیت و سلامت است و وقتی از دست برود قدر آن دانسته می‌شود.

 وی خاطر نشان کرد: در سایه امنیت مردم می‌توانند به کارهای خود برسند و ارزش ناجا در این موضوع مشخص می شود.

 مراجع معظم تقلید تصریح کرد: نیروی انتظامی حافظان نعمت امنیت در جامعه هستند اینکه مردم در جامعه احساس امنیت می‌کنند و به کارهای روزمره خود می‌پردازند به خاطر وجود امنیت است و ان شاءالله خداوند شما را در این مسیر موفق بدارد.

دشمن به دنبال اخلال در امنیت کشور است

‌آیت‌الله حسین نوری همدانی نیز در این دیدار اهمیت حفظ و تقویت امنیت را مورد توجه قرار داد و گفت: دشمن همیشه به دنبال اخلال است تا امنیت کشور را دچار خدشه کند.

وی ‌ افزود: هدف دشمن از اخلال در امنیت، تضعیف دولت و مردم است تا از طریق آن بتواند در کشور نفوذ کرده و اهداف خود را دنبال کند.

وی ادامه داد: امنیت مهمترین مساله جامعه بشری و سایر پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها در سایه امنیت شکل می‌گیرد.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: در متون دینی و روایات اسلامی بر سه موضوع امنیت، عدالت و نابودی فقر تاکید ویژه‌ای شده‌است.

این مرجع تقلید با توصیه به کارکنان این نهاد نظامی بر انس بیشتر با زبان عربی و معارف دینی، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی می‌تواند در اجرای احکام اسلامی در جامعه نقش بسزایی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: منشور و نامه امام علی(ع) به مالک اشتر در مدیریت سیاسی جامعه به نوبه خود بی‌نظیر است؛ از ویژگی‌های این منشور این است که آن حضرت این نامه را به تنهایی در دوران جاهلیت نگاشته و خود بر تمام مواردی که مورد تاکید قرار گرفته عمل کرده‌است.

برخورد قاطع با مجرمین سبب رضایت جامعه می شود

 آیت‌الله علوی‌گرگانی نیز مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: مسئولیت هایی که خداوند به ما می دهد امانت های الهی است که در برابر نعمت خداوند تا چه اندازه شاکر و سپاسگذار هستیم.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: در متون دینی و روایات اسلامی بر سه موضوع امنیت، عدالت و نابودی فقر تاکید ویژه‌ای شده‌است، نیروی انتظامی می‌تواند در اجرای احکام اسلامی در جامعه نقش بسزایی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه امنیت هر کشوری مرهون خدمات نیروی انتظامی است، عنوان کرد: افتخار می کنیم در کشورمان امنیت بسیار خوبی وجود دارد، یکی از موضوعاتی که سبب رضای مردم می شود این است که در برابر مجرمین برخورد قاطع صورت بگیرد.

آن مرجع عالیقدر بیان کرد: باید نسبت به رفع مشکلات مالی و معیشتی خدمتگذاران و محافظان و ضمانت داران امنیت کشور توجه ویژه ای شود تا با ارادت و علاقه خاص در کشورمان خدمت کرده و امنیت کشورمان را حفظ کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: برخورد با مجرمین باید به گونه ای باشد که حضور خدمتگذاران نیروی انتظامی سبب ترس و دوری آنها از جرم شود و به مردم آزار و اذیت نرسانند، با هماهنگی با قوه قضاییه قوانینی وضع شود که در راستای تقویت اقتدار نیروی انتظامی باشد.

 

برخوردهای پلیس بر اساس رفتار رحیمانه است

‌‌آیت‌الله سیدمحمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم در این دیدار گفت: ما در نظامی زندگی می‌کنیم که همه نیروهای آن به ویژه نیروی انتظامی که سهم عمده‌ای در سرنوشت امت ایفا می‌کند برای خدا کار می‌کنند و مورد عنایت خداوند هستند.

وی با اشاره به آیه 29 سوره فتح سه ویژگی برای نیروی انتظامی کشور برشمرد و گفت: اولین ویژگی نیروی انتظامی این است که معتقد است سرخط این حرکت بزرگ الهی و جهانی شخصیتی است که فرستاده خداوند بر روی زمین است و و در رأس تشکیلاتی که برای امنیت و و نظم آن کار می‌کنند پیامبر(ص)، ائمه(ع) و ولی فقیه به عنوان نائب عام حضرت ولی عصر (عج) قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قم با بیان اینکه پیروان پیامبر(ص) ساختار نظامشان اسلامی است و حزبی، قبیله‌ای و شخصی فکر نمی‌کنند، افزود: پلیس جمهوری اسلامی در مسیر پیامبر خدا(ص) است و این معیت عملی، واقعی، دینی و برگرفته از اعتقادات الهی است.

وی دومین ویژگی پلیس جمهوری اسلامی را با توجه به آیه یادشده شدت برابر کفار بداندیش دانست و گفت: این شدت نسبت به کفار نیز برگرفته از نگاه دینی و بصیرتی است زیرا آنها را دشمن خدا می‌دانند و حتی اگر در ظاهر خود را خیر خواه ما نشان دهند ما باید به خاطر دشمنی‌شان با خدا نسبت به آنان شدت به خرج دهیم.

سعیدی ادامه داد: سومین ویژگی پلیس نیز رحیم بودن و مهربانی با برادران دینی است که این مهربانی، عاطفی صرف نیست بلکه اعتقادی و برخواسته از دین و پیوندی است که پیامبر(ص) در میان مؤمنین ایجاد کردند و این مهربانی باید در پلیس که همواره در میان مردم است مشهود باشد.

وی با اشاره به ریشه‌های رحمانیت پلیس با مردم گفت: امام صادق علیه السلام فرمودند مؤمن برادر مؤمن است و خداوند طینت و سرشت مؤمن را در آسمان‌های هفتگانه و با طینت بهشتی خلق کرده است.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه رفتار رحیمانه چیزی جز خیرخواهی نیست، افزود: برخوردهای پلیس بر اساس رفتار رحیمانه است و از سر بغض نیست بنابراین اگر راهی بسته می شود و یا محدودیتی در ترددها ایجاد می‌شود به خاطر سلامتی مردم است و نتیجه آن کاهشی شدن روند شیوع بیماری است.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری نسبت به پلیس، گفت: باید تصویر یک یار مهربان و مقتدر از پلیس در ذهن مردم باشد که این تصویر برخواسته از آیه 29 سوره فتح است.

سعیدی با بیان اینکه وقتی مجرمی دستگیر می‌شود از فساد بیشتر او جلوگیری می‌شود، افزود: پلیس جمهوری اسلامی فقط به گرفتن مجرم اکتفا نمی‌کند بلکه به فرهنگ‌سازی و پیشگیری از وقوع جرم هم توجه دارد و اقدامات پیشگیرانه را انجام می‌دهد.

وی افزود: پلیس جمهوری اسلامی علاوه بر دنیای مردم به آخرت مردم هم کار دارد و این در هیچ نظام دیگری مشاهده نمی‌شود و باید الگویی برای دیگر پلیس‌ها باشد و بستر قیام امام زمان (عج) را فراهم کند و این انقلاب را به نظام جهانی حضرت صاحب الزمان(عج) متصل کند.

مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا با کمترین تنش اجرایی شد

سردار حسین اشتری در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد امنیت و خدمت به مردم توسط پلیس، این دو مؤلفه را از وظایف مهم پلیس دانست و اظهار داشت: نیروی انتظامی سازمان بزرگی است که در سراسر کشور گسترده است و علاوه بر تأمین امنیت در عرصه‌های مختلف به مردم خدمت می‌کند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی امسال با وجود مناسبت‌های مختلف بسیار خوب عمل کرده است، گفت: نیروی انتظامی در تأمین امنیت صندوق‌های انتخابات با وجود تهدیدهای فراوان عملکرد بسیار خوبی داشت و با مدیریت ترددها و ایجاد نظم در مشارکت حداکثری مردم نقش‌آفرین بود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در شرایط کرونایی کشور ابراز کرد: سعی ما در نیروی انتظامی بر این بود که مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا با کمترین تنش در کشور انجام شود و در این امر نیز موفق بودیم.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در ماه محرم نیز حجم کار بالایی داشت و امنیت صدها هزار محل عزاداری در سراسر کشور که تا پاسی از شب عزاداری می‌کردند را تأمین کرد.

اشتری افزود: در زیارت اربعین هم که بنا نبود از مرزهای زمینی صورت بگیرد اما مرزهای زمینی باز شد و در مجموع 250 هزار زائر اربعین به کشور عراق رفتند، امنیت در گمرک‌ها با وجود عدم پیش بینی قبلی به خوبی تأمین شد.

سردار اشتری فرمانده ناجا همچنین در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی اظهار داشت: ناجا بحمدلله با لطف الهی و هدایت‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گام‌های بلندی در راستای امنیت مردم و خدمت رسانی برداشته است البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داشته اما انصافاً مجموعه نیروی انتظامی پرتلاش در اقصی نقاط کشور در حال خدمت رسانی هستند.

وی گفت: هر چند هفته یکبار همکاران در مرزها و شهرها در مقابله با اشرار به فیض شهادت نائل می شوند.

 سردار اشتری به پیام مقام معظم رهبری مدظله العالی در هفته ناجا اشاره کرد و گفت: ان شاء الله سعی خواهیم کرد در روحیه دینی و انقلابی بیشتر کار کنیم و روز به روز دامنه خدمت را افزایش دهیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: در راستای تقویت بنیان های دینی با تلاش سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی اقدامات موثری صورت گرفته است.

وی گفت: در موضوع کرونا و انتخابات همکاران من بسیار پرتلاش ظاهر شدند و در خاتمه از این که همیشه از ناجا حمایت می کنید، تشکر می‌کنم.

‌فرمانده نیروی انتظامی کشور همچنین در دیدار آیت‌الله سبحانی خاطر‌نشان کرد: ناجا به دلیل وسعت کار خود شبانه روز در حال خدمت به مردم عزیز میهن اسلامی است و در حوزه امنیت خدمت رسانی می کند.

 وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه امنیت بر اهتمام این نیرو در این رابطه تاکید کرد.

 سردار اشتری بیان داشت: نیروی انتظامی نیرویی مردمی بوده و از نیروهای حرفه‌ای و کارآزموده برخوردار است بحمدالله مجموعه هستیم که خداوند لطف کرده و در موضوعات دینی و انقلابی نیروها بهره برده اند، بهترین توان ما روحیه دینی و مردمی است.

فرمانده ناجا در پایان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال جاری به تلاش نیروی انتظامی برای تامین امنیت انتخابات در جهت مشارکت حداکثری مردم اشاره کرد.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com