کد خبر ۱۰۵۳۲۹ انتشار : ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵
وزیر آموزش‌وپرورش در قم:

تربیت‌معلم ویژه مناطق محروم مورد تأکید است

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: از ظرفیت طلاب حوزه علمیه برای ترویج معارف دینی بین دانش آموزان استفاده می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری تسنیم، یوسف نوری ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت:  آموزش‌وپرورش وظیفه تربیت نسل جوان را بر عهده دارد و تلاش می‌کنیم دانش‌آموزی از تحصیل بازنماند.

وی افزود: وزارت آموزش‌وپرورش تلاش می‌کند بی‌سوادی را کاهش دهد و دانش‌آموزی از تحصیل محروم نشود، برای رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان نیازمند اهتمام بیشتری هستیم و خانواده‌ها در این زمینه نقش مهم و مؤثری بر عهده‌دارند.

وزیر آموزش‌وپرورش بیان کرد: عدالت تربیتی برگرفته از عدالت اجتماعی نظام اسلامی است که باید مورد تأکید باشد، معلم باید برای منطقه محروم تربیت شود و این‌گونه نباشد که معلمان کم‌تجربه به مناطق محروم بروند و توقع داشته باشیم این مناطق رشد کنند.

نوری با تأکید بر اینکه وزارت آموزش‌وپرورش برای ارتقا و موفقیت نیازمند کمک همه دستگاه‌ها و نهادهای دینی است، عنوان کرد: به  برکات معنوی و حمایت‌های تخصصی مراجع معظم تقلید نیاز داریم و  از ظرفیت طلاب حوزه علمیه برای ترویج معارف دینی بین دانش آموزان استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین را در نخستین جلسه شورای معاونین روز میز آوردیم تا اجرایی شود و با همکاری همه نهادها این موضوع را انجام می‌دهیم.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com