کد خبر ۱۰۵۳۶۳ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۲

برگزاری چهارمین دوره رویداد دانش‌آموزی سیکاپ در قم

نشست خبری رویداد‌های «پنجمین دوره رقابت استارتاپی نمایشگاه اینوتکس و چهارمین دوره رویداد سیکاپ» با حضور دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ و مسئول برگزاری رویداد سیکاپ برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری دانشجو، نشست خبری رویداد‌های «پنجمین دوره رقابت استارتاپی نمایشگاه اینوتکس و چهارمین دوره رویداد سیکاپ» با حضور دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ و مسئول برگزاری رویداد سیکاپ برگزار شد.

سجاد عباسی فشمی، دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ در این نشست گفت: پنجمین دوره رقابت‌های استارتاپی اینوتکس با نام "اینوتکسپیچ"، با مشارکت فعالان زیستبوم نوآوری و فناوری کشور، از ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ لغایت ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ در استان‌های فارس، قم، زنجان، کرمانشاه، سمنان و تهران برگزار می‌شود.

او ادامه داد: اینوتکسپیچ، بزرگترین رویداد ملی رقابت استارتاپی با حضور تیم‌های خلاق و نوآور از شهر‌ها و استان‌های مختلف کشور است که با هدف کشف استعداد‌ها و حمایت از ایده‌های آنان جهت کمک به رشد و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و نوآوری در کشور برگزار می‌شود.

عباسی فشمی درباره رویداد سیکاپ نیز گفت: فستیوال سیکاپ یک رویداد علمی-سرگرمی است که هر ساله با هدف پرورش تفکر خلاق در دانش آموزان و ارتقای مهارت‌ها و استعداد‌های آن‌ها از طریق ایجاد موقعیت‌های واقعی و چالش برانگیز در قالب بازی‌های آموزشی برای آنان، طراحی و برگزار می‌شود.

ایجاد توازن مناسب بین استان های کمتر برخوردار و توسعه یافته در اینوتکس پیچ

ایمان محمدعلی، مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ نیز در نشست گفت: هر سال شهر‌های جدیدی تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند و در انتخاب شهر‌ها سعی داریم تا توازن مناسبی بین استان‌های کمتر برخوردار و توسعه یافته ایجاد شود.

او افزود: در این رقابت‌ها استارتاپ‌های برتر هر شهر به انتخاب داوران محلی انتخاب شده و در ادامه از استارتاپ‌های برگزیده هر شهر، به منظور حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ و نیز شرکت در رقابت‌های نیمه‌نهایی و نهایی در مقابل سرمایهگذاران داخلی و خارجی دعوت می‌شود.

ایمان محمدعلی ادامه داد: در این مرحله، استارتاپ‌ها ضمن بهره‌مندی از فرصت حضور در دوره‌ی پیش-شتابدهی مخصوص اینوتکس، امکان بهره‌مندی از خدمات ویژه از قبیل فضای کار اشتراکی رایگان، خدمات مربوط به سیستم‌های پرداخت آنلاین و ... را به منظور توسعه کسب‌وکار و آمادگی بیشتر برای شرکت در رقابت‌های نهایی را خواهند داشت.

او افزود: در آخر، برگزیدگان نهایی این رقابت‌ها ضمن بهرهمندی از جوایز نقدی، امکان استفاده از تسهیلات اعتباری و وام‌های ویژ‌های که برای توسعهی کسبوکار آن‌ها تدارک دیده شده است را خواهند داشت.

به گفته ایمان محمدعلی ثبتنام استارتاپ‌ها در این رویداد کاملا رایگان بوده و علاقه‌مندان جهت ثبت نام تا ۳۰ دیماه ۱۴۰۰ میتوانند به سایت www.pitch.inotex.com (http://www.pitch.inotex.com/) مراجعه نمایند.

مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ در پایان گفت: در ادوار گذشته رقابت‌های استارتاپی اینوتکس پیچ، بیش از ۷۰۰ تیم و استارتاپ مشارکت کرده و ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه خود را به بیش از ۲۰۰ سرمایهگذار داخلی و خارجی ارائه نمودهاند.

ایمان محمد علی افزود: در سال گذشته و در چهارمین دوره این رقابتها، ۲۱۰ استارتاپ از استان‌های مختلف کشور ثبت‌نام کردند و در نهایت تیم‌های برگزیده ضمن بهرهمندی از جوایز نقدی از تسهیلات ۳ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون بهره‌مند شدند.

چهارمین دوره رویداد دانش آموزی سیکاپ، همزمان با اینوتکس 2022 برگزار می شود

در ادامه این نشت یاسر قرایی، دبیر چهارمین دوره رویداد سیکاپ گفت: در این رویداد با طراحی بخش‌های مختلف به دنبال استعدادیابی کودکان و نوجوانان به جای حالت تستی و چهارگزینه‌ای، بصورت عملی و در ابعاد مختلف جسمی-حرکتی، شناختی-فکری، روحی-روانی، هیجانی-عاطفی، ارتباطی-اجتماعی هستیم.

او افزود: هدف ما این است تا والدین دانشآموزان با حضور در این رویداد، استعداد‌های فرزند خود را بیشتر شناخته و مسیر خوبی را برای آینده آنان طراحی کنند.

قرایی گفت: چهارمین دوره رویداد دانش آموزی سیکاپ اینبار همزمان با یازدهمین دوره نمایشگاه بینالمللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) و با هدف توسعه کمی و کیفی آن در ابعاد بین المللی برگزار می شود.

دبیر چهارمین دوره رویداد سیکاپ ادامه داد: به دلیل این همزمانی، بخش‌های جدیدی از جمله بخش نمایشگاهی برای معرفی نوآوری‌ها و محصولات تولید شده توسط دانشآموزان، بخش معرفی مربیان و معلمان برتر و نیز بخش کارگاهی برای مدیران مدارس و مراکز آموزشی به این رویداد اضافه شده است.

قرایی در پایان گفت: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبتنام در این دوره از رویداد تا تاریخ ۳۰ دیماه ۱۴۰۰ میتوانند به سایت inotexicup.inotex.com مراجعه یا با دبیرخانه این رویداد با شماره ۷۷۲۰۰۴۵۶-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com