کد خبر ۱۰۶۵۹۲ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۵

مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی در قم به روایت تصویر

گروه استان‌ها ــ مراسم شصت و ششمین سالگرد شهید حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید مجتبی نواب صفوی ویارانش در قم برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از   قم، مراسم شصت و ششمین سالگرد شهید حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مجتبی نواب صفوی و یارانش امروز با حضور طلاب و روحانیون و قشرهای مختلف مردم در جوار مرقد مطهر شهدای فدائیان اسلام واقع در انتهای خیابان خاک فرج برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد پناهیان استاد حوزه و محمد مهدی عبدخدایی هم رزم شهید نواب صفوی در این مراسم سخنرانی کردند.

دختر شهید نواب صفوی: با شهادت نواب انقلاب اسلامی رشد و به هدف اصلی رسید‌معیارهای تعبیر جوان مومن انقلابی را در شهید نواب صفوی پیدا کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از تسنیم، شهید نواب صفوی روحانی مخلصی بود که با یاران خود در دوران رژیم پهلوی با دعوت حوزه‌ها به حضور در عرصه سیاسی کشور، ایجاد ایده تشیع انقلابی و باهدف تشکیل حکومت اسلامی و تدوین قانون اساسی کشور بر اساس آموزه‌های قرآن دست به مبارزه علیه طاغوت زد و در سال‌های دهه بیست اقدام به تشکیل گروهی به نام «فدائیان اسلام» کرد، سرانجام پس از یک دهه مبارزه همراه سه تن از یاران باوفایش در تیرماه 1334 به‌حکم اعدام محکوم شد. آنان در 27 همان ماه که مطابق با سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها به شهادت رسیدند.

مشهور است شهید نواب صفوی هنگام شهادت در لحظه آخر حیات آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کرده و بانگ اذان سر داده بود. مبارزات، اقدامات و شهادتش نامش را در تاریخ ایران جاودانه ساخت.


https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com