کد خبر ۱۰۹۳۱۸ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

چفیه رهبر انقلاب به خانواده شهید تقوی اهدا شد

فرمانده و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم، با حضور در منزل شهید حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی، چفیه اهدایی رهبر معظم انقلاب اسلامی ‌را به خانواده این شهید روحانی تقدیم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه امام علی‌بن ابیطالب‌(ع) به همراه جمعی از مسؤولان این سپاه استانی، در آستانه برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی، در منزل شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی تقوی حضور یافته و با خانواده وی دیدار کرد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن اکبری در این دیدار با اشاره به برگزاری کنگره شهدای روحانی در استان قم اظهار کرد: بیشترین شهید در بین اقشار به روحانیت اختصاص دارد و استان قم با برگزاری مراسم اصلی کنگره میزبان ۳۱ استان کشور خواهد بود و این کنگره در چهارم خرداد در مصلی قدس برگزار می شود.

وی با بیان اینکه برنامه های متنوعی برای کنگره پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: همایش‌های تخصصی با مشارکت مجموعه‌های مختلف برگزار خواهد شد که یکی از این برنامه‌ها یادواره واعظان در ۲۸ اردیبهشت‌ماه است که به همت دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

اکبری از برگزاری یادواره شهدای عزیز اتباع و برون مرزی یاد کرد و گفت: از جمله برنامه‌های کنگره یادواره شهدای روحانی مدرسه فیضیه و و یادواره شهدای مرکز فقهی ائمه اطهار است که به صورت جداگانه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۶۵ مدرسه شاخص نیز برنامه‌های مختلف فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده‌اند گفت: جانبازان بالای ۷۰ درصد از چهار استان به مشهد اعزام می شوند و جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم نیز در کرمان همایشی را خواهند داشت؛ آزادگان نیز در قزوین و فرماندهان دوران جنگ در خوزستان گردهم خواهند آمد.

اکبری با بیان اینکه روز چهارم خرداد برنامه اصلی در قم دنبال می‌شود، گفت: کنگره شهدای روحانی به علت وضعیت کرونایی دو سال تاخیر داشته و امسال قرار است در چهارم خردادماه برگزار شود.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم گفت: شهادت جایگاهی دارد که ائمه اطهار(ع) نیز از خداوند متعال رسیدن به این جایگاه را طلب می‌کردند؛ امروز هم شهیدان زنده هستند و توسط پروردگار روزی دریافت می‌کنند.

در پایان این دیدار، چفیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به خانواده شهید تقوی اهدا شد.

سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه استان قم، حجت‌الاسلام سعید روستا آزاد معاون دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و حجت‌الاسلام ناظمی معاون فرهنگی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در این دیدار حضور داشتند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com