کد خبر ۱۰۹۳۲۹ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

تشدیدنظارت ها بر توزیع کالاهای اساسی درقم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از تشدید نظارت ها بر توزیع کالاهای اساسی در قم و برخورد با متخلفات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا حاجی رضا در این خصوص اظهار داشت: با توجه به شروع طرح مردمی سازی یارانه‌ها در کشور و استان قم که در چند روز اخیر صورت گرفته؛ پیش بینی می‌شود قیمت برخی از اقلام اساسی به روز شود که در این راستا برای تأمین کالاها و اقلام غذایی شهروندان در استان قم، مجموعه جهادسازندگی و قرارگاه امنیت غذایی این سازمان تصمیماتی اتخاذ کرده تا مرغ، تخم مرغ، شکر، برنج و روغن بر اساس سرانه جمعیت استان با هماهنگی اتاق اصناف برای یک ماه پیش رو پیش بینی و تأمین شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم عنوان داشت: در زمینه تأمین روغن در استان قم دغدغه‌هایی وجود دارد که با پیگیری‌هایی خاص و ویژه ای که در این زمینه صورت گرفته؛ امیدواریم به زودی کمبود این کالا در استان قم مرتفع شود.

حاجی رضا تاکید کرد: با توجه به اینکه قیمت برخی از اقلام اساسی پیرو اجرای طرح جدید یارانه‌ها اعلام شده، نیازمند آن هستیم که نظارت‌ها بر توزیع کالاهای اساسی گسترده‌تر شود.

وی افزود: ۲۰ تیم نظارتی دو نفره با محوریت پایگاه بسیج سازندگی جهاد کشاورزی استان قم ساماندهی شدند تا در سطح شهر قم حضور پررنگی داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخوردهای لازم صورت گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم ادامه داد: این تیم‌های نظارتی در روزهای گذشته نظارت‌هایی بر نانوایی‌های شهر قم داشته‌اند و در بخش‌های دیگر تأمین و توزیع مرغ، تخم مرغ و روغن نیز نظارت‌هایی صورت گرفت و این بازدیدها با قوت ادامه خواهند داشت.

حاجی رضا گفت: تلفن ۱۲۴ و ۱۳۵ آماده دریافت گزارش‌های تخلفات از سوی شهروندان قمی است که پس از دریافت این گزارش‌ها همکاران ما برای بررسی در اسرع وقت اقدام خواهند کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم بیان داشت: به دلیل شرایط خاصی که وجود دارد آرامش بازار مهم است و از مردم درخواست می‌شود برای خرید واقعی خود اقدام کنند و خرید اضافه ای نداشته باشند و این اطمینان را می‌دهیم که در چند روز آینده این شرایط بهبود خواهد یافت و هیچ گونه مشکلی برای تأمین مواد و اقلام غذایی در استان قم نخواهیم داشت.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com