کد خبر ۱۱۰۲۱۴ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲
امام جمعه قم:

برخی با فضاسازی رسانه‌ای می‌خواهند واقعیت مؤمن مردم ایران را وارونه نشان دهند

آیت‌الله سعیدی گفت: مردم مؤمن، انقلابی و حاضر در صحنه نباید اجازه دهند عده‌ای قلیل با جنجال رسانه ای خود واقعیت مؤمن و انقلابی مردم ایران را وارونه نشان دهند زیرا مردم پیرو مکتب اسلام و شهدا هستند و اگر از مدیری به دلیل ناکارآمدی انتقاد هم می کنند به خاطر دلبستگی به نظام و انقلاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به آیه ۴۵ سوره توبه اظهار کرد: در این آیه خداوند یکی از نشانه های منافقان را بیان می کند؛ همان ها که با عذر و بهانه از جهاد در راه خدا شانه خالی می کنند و از پیامبر(ص) اجازه نرفتن به جهاد را درخواست می‌کنند.

وی با بیان اینکه شک منافقان در مقام اندیشه سبب تردید آنها در عمل می شود، گفت: وقتی انسان فکرش خراب بود عمل او هم خراب خواهد شد زیرا منافقان نه جرأت آن را دارند که مردانه کافر باشند و نه شجاعت آن را دارند که مخلصانه مسلمان باشند بنابراین دوگانه عمل می کنند و مهیای مبارزه با دشمنان نیستند.

امام جمعه قم افزود: منافقان نه تنها در مورد جهاد در راه خدا بلکه در میدان های دیگر هم درست عمل نمی کنند و در درون کافرند ولی جرأت ابراز کفرشان را ندارند و این نشان می دهد که مؤمن در انجام وظایفش مصمم، عازم و با اراده است ولی منافق در انجام تکالیف خود بزدل و ترسو است.

وی در خطبه دوم با بیان اینکه جمعه ۲۷ خردادماه روز جهاد کشاورزی است و امام خمینی(ره) در چنین روزی دستور تشکیل جهاد سازندگی را دادند، گفت: یکی از اساسی ترین کارها در بحث کشاورزی این است که تصمیمات ثابت باشند و زیبنده نیست در این نظام که کشاورزان در یک سال محصولی را به قدری کشت کنند که بازار فروش نداشته باشند و سال بعد همان محصول به قدری کم یاب می شود که مجبور باشند از خارج وارد کنند.

سعیدی با اشاره به اینکه چهارشنبه اول تیر سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به دستور امام خمینی(ره) است، افزود: این روز روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نامگذاری شده است و مبلغان باید توجه کنند که محتوای تبلیغات باید قرآن و کلام اهل بیت(ع) باشد زیرا هیچ سخنی مانند این دو در دل‌های مردم نفوذ ندارد.

وی با تأکید بر اینکه امام هشتم(ع) به صراحت فرمودند اگر مردم کلام زیبای ما را بشنوند متابعت می‌کنند، گفت: تبلیغ یک فن و تخصص است و مبلغان نیاز دارند که متناسب با زمان و مکان به این تخصص تجهیز شوند و از همه مهمتر این است که تبلیغ باید برای خدا و احیای امر اهل بیت(ع) باشد.

تولیت آستان مقدس فاطمی با بیان اینکه پنج شنبه دوم تیر ماه روز مخصوص زیارتی امام هشتم(ع) است، گفت: آن حضرت فرمودند کسی که بار سفر را ببندد و سوی من بیاید دعایش مستجاب و گناهانش آمرزیده می شود و کسی که من را زیارت کند مانند این است که رسول خدا(ص) را زیارت کرده است.

وی گفت: یکی از آثار زیارت این است که ما با زیارت مشخص می کنیم که در صف اهل بیت(ع) هستیم و می گوییم که ما با اهل بیت هستیم نه با دشمنان اهل بیت بنابراین باید خط، رفتار و اعتقادات ما متناسب با اهل بیت(ع) باشد.

مردم ایران دشمنان خود را می شناسند

سعیدی ابراز کرد: خائنان به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) و ایران که در رسانه ها بر علیه اسلام ومکتب اهل بیت(ع) لجن پراکنی می کنند هویتشان برای مردم آشکار شده و مردم دشمنان خود را می شناسند.

وی افزود: مردم ایران از دیرباز پیوندشان را با اسلام و اهل بیت(ع) به ویژه بقیه الله الاعظم(عج) ثابت کردند و شعله این عشق روز به روز فروزان‌تر می شود و نمونه این عشق را در سرود سلام فرمانده ملاحظه کردیم که هم عشق به اسلام و امام زمان(عج) و هم آمادگی برای فداکاری در راه اسلام وتحقق حکومت جهانی مهدوی را در نسل جوان و نوجوان ما نشان داد.

امام جمعه قم تصریح کرد: مردم ولایتمدار ما هرگز به چند فرومایه سقوط کرده در دامن شیاطین اجازه نمی دهند که همسو با دشمنان ایران از آرمان های ملت ایران هویت زدایی کنند.

احیای اندیشه امام خمینی(ره) بر همه مبلغان و مسئولان واجب شرعی است

وی با بیان اینکه امام راحل ما احیاگر اسلام ناب محمدی برپایه مکتب اهل بیت(ع) در دوران معاصر هستند، افزود: امام خمینی(ره) در حافظه ملت ایران جاودانه و ماندگار است بنابراین احیای اندیشه امام که برگرفته از مکتب اهل بیت(ع) است امروز بر مبلغان و مسئولان واجب است و نباید در این زمنیه کوتاهی شود.

سعیدی ادامه داد: باید از مقام معظم رهبری درس بیاموزیم که ۳۳ سال در ۱۴ خرداد سالگرد رحلت امام ابعاد شخصیت، آرمان‌ها و خط امام را عالمانه، حکیمانه و عاشقانه تبیین می کنند و هر بار سخنی نو و متناسب با شرایط زمان و انقلاب بیان می کنند بنابراین باید بدانیم که راه حل مشکلات کشور پیروی از خط امام و ولایت فقیه و عملی کردن منویات رهبر معظم انقلاب است.

ارتجاع در عصر حاضر به معنای پیروی از سبک زندگی غربی

وی با بیان اینکه ارتجاع در عصر حاضر به معنای پیروی از سبک زندگی غربی است، گفت: این برگرفته از فرهنگ قرآن و سیره اهل بیت(ع) است زیرا خطر بازگشت به جاهلیت بارها در قرآن مورد تأکید خداوند قرار گرفته و حضرت زهرا سلام الله علیها در خطبه فدکیه به خطر بازگشت مردم به جاهلیت بر اثر کفران نعمت ولایت هشدار دادند.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت تصریح کرد: مردم مؤمن، انقلابی و حاضر در صحنه نباید اجازه دهند عده‌ای قلیل با جنجال رسانه ای خود واقعیت مؤمن و انقلابی مردم ایران را وارونه نشان دهند زیرا مردم پیرو مکتب اسلام و شهدا هستند و اگر از مدیری به دلیل ناکارآمدی انتقاد هم می کنند به خاطر دلبستگی به نظام و انقلاب است.

وی تأکید کرد: پیروان شیطان سرانجام در گرداب جاهلیت جدید و ارتجاع سبک زندگی غربی غرق خواهند شد و به فضل الهی انقلاب اسلامی ایران با  اقتدار با ظهور امام زمان(عج) تداوم پیدا خواهد کرد.

سعیدی در پایان گفت: از اقدام نیروی انتظامی در شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی قدردانی می کنیم زیرا این عملیات ها اعتماد مردم را افزایش می دهد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com