کد خبر ۱۱۳۵۲۲ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹
آیت الله جوادی آملی:

مردم ستون دین هستند/شهدا و مردم سرمایه‌های کشورند

مرجع تقلید شیعیان گفت:خون‌های پاک شهدا و این مردم سرمایه های کشور و به تعبیر نهج البلاغه ستون دین هستند و باید به نیازهای مردم توجه کرد.‌

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار با جمعی از اعضای مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: بین امید و آرزو فرق است، «امید» آن است که فرد مقدماتی را فراهم کرده و منتظر نتیجه است. «آرزو» آن است که بدون مقدمه منتظر نتیجه است. کشاورزی که چیزی کاشته و منتظر باران است در حالت امید است اما کشاورزی که چیزی نگاشته و در آرزوی باران است، در حالت آرزوست.

وی افزود: پیام حوزه را به عنوان راه حل به جامعه ارائه دهید، در مسائل مدیریتی، صرفاً نصیحت کردن مسئولان کارساز نیست. نصیحت برای جوانانی است که راه را می‌داند و بیراهه می‌روند، اما امور مدیریتی راه حل می‌خواهد نه نصیحت.

مرجع تقلید جهان تشیع با اشاره به اهمیت صحیفه سجادیه اذعان داشت: صحیفه سجادیه کتابی است که باید در کنار سجاده ما باشد. در دعاهای این کتاب از خدا می‌خواهیم «حسن الولایه» به ما بدهد، یعنی فرد بتواند کسانی که زیرمجموعه و تحت امرش هستند را خوب اداره کند. هر کسی در حوزه کاری خودش به نوعی والی است و باید «حسن الولایه» داشته باشد.

وی ادامه داد: روایتی از پیامبر گرامی اسلام هست که خدایا بین مردم و نان آنها جدایی نیانداز، اگر بین مردم و نان مردم فاصله بیافتد دیگر خبری از دین نخواهد بود. اقتصاد یعنی نان مملکت، باید جلوی غارت‌ها و اختلاس‌های میلیاردی گرفته شود و مشکلات اقتصادی حل شود!

مفسر برجسته قرآن کریم بیان داشت: رهبر اگر علی بن ابیطالب علیه السلام هم باشد، داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است، از آن طرف مجموعه مسئولین باید درست عمل کنند. کشور ما دارای امکانات فراوان خدادادی است، ما تقریباً یک درصد جمعیت جهان ولی ده درصد امکانات جهان را در اختیار داریم که باید با برنامه ریزی درست، وضعیت کشور را سامان داد.

آیت الله جوادی آملی با تاکید بر لزوم پاسداشت خون شهدا اذعان داشت: ما شهدایی داشتیم که در زمستان کردستان برای حفظ سنگرها آنقدر مقاومت کردند تا از از سرما یخ زدند و به این شکل به شهادت رسیدند. این خون‌های پاک شهدا سرمایه‌های کشور هستند. علاوه بر این خود مردم هم سرمایه کشور و به تعبیر نهج البلاغه ستون دین هستند لذا باید به نیازهای مردم توجه کرد.‌

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com