کد خبر ۱۱۴۹۴۵ انتشار : ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

پروژه‌های زیست محیطی بیش‌ترین اهمیت را دارند

شهردار قم با اشاره به اینکه پروژه‌های امروز از اهمیت بسیاری برخوردار هستند، گفت: علت این اهمیت نیز، مهم بودن محیط زیست در زندگی مردم و برای آیندگان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از ایسنا، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد امروز سه‌شنبه 4 بهمن‌‎ماه در آئیین افتتاحیه و بهره‌برداری از 7 پروژه زیست محیطی با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال که با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: از هفته گذشته 13 مرحله افتتاح پروژه‌های مختلف را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های امروز از اهمیت بسیاری برخوردار هستند، مطرح کرد: علت این اهمیت نیز، مهم بودن محیط زیست در زندگی مردم و برای آیندگان است.

شهردار قم از اتفاقاتی مانند خشک‌سالی، کاهش جنگل‌ها، افزایش بیماری‌ها و ... یادکرد و گفت: متاسفانه از نعمت‌هایی که در اختیار ما قرارداشته حفظ و حراست نکرده‌ایم و امروز با این مشکلات مواجه شده‌ایم.

وی با بیان اینکه حفظ این سرمایه‎ها به معنای رشد است، عنوان کرد: بالاترین سرمایه طبیعت و محیط زیست است که اگر نتوانیم از آن‌ها حفاظت کنیم درنتیجه رشد نکرده‌ایم.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه متاسفانه در حوزه حفاظت از محیط زیست عقب‌ماندگی‌هایی در کشور داریم، خاطرنشان کرد: در برخی از کشورها به صورت هفتگی و دوهفتگی جمع آوری زباله انجام می‌شود ولی هرچه کردیم نتوانستیم جمع آوری زباله در قم را به صورت یک روز در میان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ شهروندی در این راستا اهمیت بسیاری دارد، تصریح کرد: پروژه‌های مختلفی که به بهره‌برداری می‌رسند نیازمند پیوست‌هایی زیست محیطی هستند و تا زمانی‌که این به این پیوست توجه نشود نمی‌توانیم وضعیت را بهبود ببخشیم.

شهردار قم با اشاره به اینکه اقدامات شهرداری در سفره مردم تاثیرگذار است، یادآور شد: این موضوع موجب می‌شود که تلاش خود در مجموعه شهرداری قم را برای کسب رضایت مردمی بیش از پیش افزایش دهیم.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com