کد خبر ۱۲۰۳۸۱ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۵

همبستگی مطلوبی میان نیروهای قضایی و سیاسی قم وجود دارد

رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به اینکه نیروهای مسلح علاوه بر نماد اقتدار باید مزین به اخلاق اسلامی باشند، گفت: در استان قم خوشبختانه هم‌بستگی و وحدت خوبی میان نیروهای نظامی، قضایی و سیاسی وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس قم، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم که در سالن همایش‌های دادگستری استان قم برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت نظامیان برای هر کشور از جهت اقتدار ملی برای هیچ فردی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه یکی از نشانه‌های اقتدار در هر کشوری نیروهای نظامی هستند، مطرح کرد: در علوم سیاسی همان‌طور که اقتصاد، وحدت، هم‌بستگی اجتماعی و غیره جزو اساس اقتدار است، قدرت نظامی هم از اولویت‌هاست.

رئیس کل دادگستری استان قم با بیان اینکه این اقتدار، انتظاراتی را به همراه دارد، عنوان کرد: امیرالمومنین(ع) در نامه‌ای خطاب به مالک اشتر برخی صفاتی که نیروهای نظامی باید داشته باشند را برشمردند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح علاوه بر نماد اقتدار باید مزین به اخلاق اسلامی باشند، خاطرنشان کرد: در استان قم خوشبختانه هم‌بستگی و وحدت خوبی میان نیروهای نظامی، قضایی و سیاسی وجود دارد.

مظفری با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که نظام و دولت در یک جبهه خدمت می‌کنند، تصریح کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح برای رسیدگی به پرونده نیروهای نظامی تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان قم ابراز کرد: رویکرد اصلی در این سازمان حفظ شان و جایگاه نیروهای قضایی همراه با دادرسی عادلانه است.

وی با اشاره به اینکه این نکات موجب شده است مسئولیت سنگینی در این سازمان حاکم باشد، بیان کرد: این سازمان جایگاه رفیع و ارزشمندی در میان سازمان‌های قضایی دارد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com