کد خبر ۱۲۰۳۹۴ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۰
اختصاصی قم‌نا/

راهپیمایی مردم قم درحمایت از کودکان غزه +فیلم

مردم قم در حمایت از کودکان مظلوم غزه و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، روز شنبه بیست‌وهفتم آبان از میدان فلسطین(نیایش سابق) این شهر تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) راهپیمایی کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، مردم انقلابی و همیشه در صحنه شهر مقدس قم روز شنبه بیست‌وهفتم آبان، در حمایت از کودکان مظلوم غزه و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی از میدان فلسطین(نیایش سابق) این شهر تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) راهپیمایی کردند.

تجمع گسترده مردم از ساعت 15:00 آغاز شد و پس از تشکیل حلقه‌های اولیه جمعیت، در قالب راهپیمایی به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) ادامه یافت و تا تا ساعت 17:00 به طول انجامید.

در این راهپیمایی مردم قم با در داشتن پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران، فلسطین، حماس و حزب‌الله لبنان و سر دادن شعارهایی در حمایت از مردم فلسطین، خواستار پاسخ قاطعانه جبهه مقاومت اسلامی به جنایات رژیم صهیونیستی شدند.

«مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل»، «سکوت هر مسلمان، خیانت است به قرآن»، «آزادگان دنیا، حمایت حمایت»، «پیرو خط رهبریم، دشمن هر ستمگریم»، «یا ایها المسلمون، غزه شده غرق خون»، «با غزه، همدردیم، آماده نبردیم»، «کوه اراده هستیم، آمریکا رو شکستیم»، «خیبر خیبر یا صهیون» از جمله شعارهایی بود که مردم قم در حمایت از مردم غزه و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی سر دادند.

حضور گسترده زنان و کودکان در این راهپیمایی، یکی دیگر از رویدادهایی بود که در این تچمع قابل توجه بود و زنان قمی نیز همپای مردان با سر دادن شعار و در دست گرفتن دست‌نوشته‌هایی، انزجار خود را از رژیم صهیونیستی بیان کردند.

در ادامه این راهپیمایی که در صحن امام رضا(ع) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حاضران به سخنرانی پرداخت.

 سرداری شریف در بخشی از اظهارات خود با بیان اینکه تمام کشتار مردم غزه به حساب آمریکایی‌ها است و آمریکایی‌ها نمی‌توانند از زیر بار این جنایات شانه خالی کنند، اظهار کرد: فرمانده سنتکام آمریکا در سرزمین‌های اشغالی به طور مستقیم فرمان کشتار مردم غزه صادر می‌کند و کودکان و زنان بی‌دفاع را به خاک و خون می‌کشد.

 وی با بیان اینکه آمریکا و صهیونیست در افکار عمومی دنیا هم شکست خوردند، تصریح کرد: این واقعیت مسلم است و همه دنیا می‌دانند که رسانه‌های اصلی دنیا در اختیار صهیونیست‌ها است و با این اوصاف نتوانستند در هیچ کجای دنیا تجمعی در حمایت از اسرائیل برپا کنند.

سردار شریف با بیان اینکه تفکر مبارزه با رژیم اشغالگر قدس در بین همه فلسطینی‌ها نهادینه شده است، خاطرنشان کرد: مردم فلسطین دو راه در پیش داشتند که زندگی با ذلت و شهادت با عزت است که ملت فلسطین مسیر اول را کنار زدند و در برابر اشغالگران ایستادگی می‌کنند و برای حیثیت و شرف خود مبارزه می‌کنند و این امر متوقف پذیر نیست.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com