کد خبر ۱۲۱۴۱۳ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۴

سایت ۲۲ هکتاری نهضت ملی مسکن قم ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم گفت: سایت ۲۲ هکتاری نهضت ملی مسکن این استان از پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد برخوردار است و واحدهای مسکونی آن تا پایان سال آینده در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمد اطهری افزود: برخی از پروژه‌های این سایت از پیشرفت بالای ۷۵ درصدی برخوردار بوده و اوایل سال آینده در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این سایت یک‌هزار و ۷۹۲ واحد احداث می‌شود که هم اینک عملیات نازک‌کاری واحدهای مسکونی آن در حال انجام است.

وی عنوان کرد: آخرین پروژه‌های این سایت اسفندماه سال ۱۴۰۱ آغاز شده و طبق زمان‌بندی‌های انجام شده در یک بازه زمانی ۲ساله تکمیل خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن قم همچنین با اشاره به آخرین وضعیت سایت ۱۷ هکتاری نهضت ملی مسکن قم گفت: در این سایت یک‌هزار و ۳۴۲ واحد در دست احداث است که ۲۹۳ واحد شامل زیتون (۱۲، ۱۶،۱۷) تا پایان دهه مبارک فجر امسال تحویل می‌شود.

احداث ۱۴ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای ۲ معلول

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی حساب ۱۰۰ امام راحل نیز با اشاره به اقدام‌های بنیاد مسکن و انجمن خیرین استان قم گفت: تاکنون در کنار کمک‌های مردمی از ظرفیت‌های خیرین، واحدهای تولیدی و صنایع بزرگ در قالب مسئولیت اجتماعی و مساعدت به‌حساب ۱۰۰ امام (ره) بهره گرفتیم و در این زمینه خدمات بسیار خوبی انجام شد.

فرهاد خاکی پور افزود: در کشور ۱۴ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن با محوریت انجمن خیرین مسکن‌ساز که بازوی توانمند حساب ۱۰۰ امام (ره) است برای خانواده‌های دو معلول و بیشتر احداث و تحویل داده شده‌است.

علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۲.۲۷ و ۱۷ هکتاری در پردیسان که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه آماده‌سازی خواهد شد.

براساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم بیش از ۱۴۷ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.

شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده‌است.

در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی شده‌است. در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد ویلایی احداث می‌شود.

شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد که در گام نخست در سه‌فاز ۱۷۰.۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که در فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.

همچنین سایت طایقان در فاصله هفت‌کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار دارد.

روستای طایقان در بخش سلفچگان قرار دارد؛ ۱۸ کیلومتر با قم فاصله دارد و در جنوب غربی استان می‌باشد.

متراژ زمین هر واحد در سایت طایقان ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر و زیربنای هر واحد نیز بین ۹۰ تا ۱۱۰ مترمربع در نظر گرفته شده‌است.

همچنین براساس آخرین گزارش گیری از سامانه نهضت ملی مسکن، درشهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک‌هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد.

سلفچگان به مرکزیت شهر سلفچگان یکی از بخش‌های قم است و دارای یک نقطه شهری و ۴۰ روستا می‌باشد. این بخش بالغ بر ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد که سه هزار نفر آن در شهر زندگی می‌کنند. سلفچگان در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی قم قرار دارد.

سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.

در این سایت بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به‌مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان اختصاص می یابد. قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک‌طبقه حیاط‌دار ۲۰۰ متری طراحی شده است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com