کد خبر ۳۸۶۲۶ انتشار : ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵
مدیر حوزه‌های علمیه:

انجمن‌های علمی به دنبال گسترش مرز‌های نظریه پردازی دینی باشند

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: با توجه به برنامه‌ها و اهداف برنامه‌ریزی شده برنامه و طرح‌هایی برای توسعه فعالیت‌های انجمن‌های علمی حوزه به ویژه انجمن تعلیم و تربیت حوزه داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در ششمین دوره انتخابات هیأت مدیره و بازرسان انجمن تعلیم و تربیت حوزه علمیه قم که در سالن انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد اظهار کرد: امروز حوزه علمیه با همکاری بخش‌های مختلف خود به ویژه انجمن‌ها باید به دنبال نظریه پردازی دینی و گسترش مرزهای دانش اسلامی باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: در راستای برنامه‌های کلان و جزئی پژوهشی و تحقیقاتی حوزه‌های علمیه  چندین  پروژه به صورت آرام در حوزه  کلید خورده و به صورت نظام‌نامه‌های حوزه در حال شکل گیری است.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه آنچه به این انجمن می‌تواند مربوط باشد از جمله « نظام‌نامه کارکردهای روحانیت»، « نظام‌نامه رشته‌ای » و « آموزش‌های مهارتی حوزه» است که انجمن تعلیم و تربیت می‌تواند نقش بسزایی در این عرصه‌ها  ایفا کند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه  ادامه داد: در صدد هستیم نسبت به توسعه فعالیت‌ها انجمن‌ها برنامه‌هایی را پیاده سازی کنیم تا از نظر وسعت فعالیت‌ها، اقداماتی صورت بگیرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به واقعه عاشورا اظهار کرد: با توجه به اینکه در تاریخ خلقت، وقایع و اتفاقات متعددی رخ داده است، ولی قصه عاشورا متفاوت‌تر از همه این وقایع است.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: اگر کل تاریخ بشر را  پر از فراز و فرودها در نظر بگیریم، واقعه عاشورا در اوج است و اینکه از اول خلقت عاشورا مطرح شد نشان دهنده عظمت این حادثه  تاریخی است.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: عاشورا مواجه با کل جهان شرک و کفر بود که با شهادت سیدالشهدا علیه السلام دین اسلام دوباره احیا شد و تا آینده نیز ادامه خواهد داشت.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com