کد خبر ۳۹۵۶۹ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
آیت‌الله جوادی آملی:

روحانيت نه بيراهه می‌رود نه راه كسی را می‌بندد

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه روحانيت نه بيراهه می‌رود نه راه كسی را می‌بندد گفت: حفظ دين و تأسيس انقلاب و ادامه انقلاب در سايه خدمات صادقانه و خالصانه روحانيت بود و هست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از مردم، طلاب و اساتید حوزه علمیه آمل که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 6 بهمن آمل به وظایف اصلی طلاب حوزه اشاره و بیان کرد: امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه‌اش آن‌طور از این شهر اجلال و تکریم می‌کنند شایسته گرامیداشت است.

این مرجع تقلید افزود: در حماسه ششم بهمن آمل در حقیقت هر یک ربع، یک جوان قربانی شد در ظرف 10 ساعت، چهل جوان قربانی شدند تا دروازه شمال را حفظ کنند.

وی ادامه دادند: بیان نورانی امام صادق(ع) درباره فرزندان روحانی خود دارد که فرمود اگر یعقوب(ع) در فراغ یوسف به خدا شکوه می‌کرد من از فراغ طلبه‌ها به خدا شکوه می‌کنم، چراکه این حکومت طاغی نمی‌گذارند من یک مدرسه بسازم و چند حجره داشته باشم و خودم در حجره‌ای کنار شما باشم و برای شما درس بگویم. این بیان نورانی امام صادق(ع) است. حالا این‌ها مقدمه است تا روشن شود از مدرسه و حوزه چه چیزی برمی‌آید، از کسوت روحانیت چه چیزی برمی‌آید. حفظ دین و تأسیس انقلاب و ادامه انقلاب در سایه خدمات صادقانه و خالصانه روحانیت بود و هست.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اما نکته‌ای که باید ما از این مدرسه‌ها و از این جامعه توقع داشته باشیم بیش از این‌هاست؛ تمام آرزوی ما این است که امام زمانمان را ببینیم از این بالاتر این است که او ما را ببیند و این راه باز است.

وی ادامه دادند: این باید در بین روحانیت باشد نه بیراهه برویم نه راه کسی را ببندیم. آن نور اول را قرآن به همه ما داد که در خط انقلاب و دین باشیم، در خط قرآ‌ن و ولایت باشیم و این نور صراط مستقیم است البته این نور لازم است ولی کافی نیست.

این مرجع تقلید تصریح کرد: باید بکوشیم نور دوم را پیدا کنیم. نور دیگری در قرآن معرفی شده که آن هدف است. طالب شدن، روحانی شدن، عادل شدن این حداقل انسانیت است. خب وقتی ما به جایی برسیم که امام زمان(ع) بگوید من مشتاق دیدن فلان کس هستم، این راه باز است.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com