کد خبر ۴۲۴۱۲ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۴
رئیس پلیس آگاهی استان قم خبر داد

کلاهبرداری یک میلیارد و 200 میلیونی پزشک قلابی در قم

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: با تلاش مأموران آگاهی استان قم فردی که با جعل عنوان پزشک متخصص قلب از یک دندانپزشک یک میلیارد و 200 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، احمد کرمی اظهار داشت: با طرح شکایت یک دندانپزشک مبنی بر اینکه فردی پس از چندین بار مراجعه به مطب دندانپزشکی و معرفی خود به عنوان متخصص قلب مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده است، ‌موضوع در دستور کار مأموران آگاهی استان قرار گرفت.

وی گفت: متهمه همسرش را نیز مهندس کامپیوتر معرفی و با کسب اطلاعات شخصی از منشی دندانپزشک با داشتن مهارت در زمینه ارائه اطلاعات پزشکی و معرفی چند تن از پزشکان برجسته قلب کشور و ادعای شاگردی آن‌ها، خود را پزشک متخصص قلب معرفی کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: متهمه که خود را شاگرد یک پزشک متخصص معروف کشور معرفی می‌کند، اعلام داشته این متخصص برای تأسیس کلینیک قلب در ایران نیاز مالی مبرم به مبالغی وجه دارد ولی به دلیل حفظ آبرو امکان مکالمه مستقیم با شما را ندارد و شاکی نیز به دلیل رفاقت دیرینه خود با پزشک متخصص معروف به متهمه اعتماد کرده و در مراحل مختلف در مجموع حدود 120 میلیون تومان به وی پرداخت می‌کند.

وی گفت: در ادامه دندانپزشک پس از مواجهه با بدعهدی‌های متهمه به کلاهبرداری پی برده و پرونده به دستور مرجع قضائی به پلیس آگاهی استان ارجاع داده می‌شود.

کرمی افزود: سرانجام با انجام اقدامات پلیسی نامبرده در یکی از استان‌های شمالی شناسایی و پس از دستگیری صراحتاً به بزه انتسابی و غصب عنوان پزشک قلب و کلاهبرداری اعتراف و نهایتاً با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com