کد خبر ۴۴۴۹۸ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۴
مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم مطرح کرد

استفاده 150 هزار مشترک تلفن ثابت از خدمات اینترنت در استان قم

مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم از استفاده 150 هزار مشترک تلفن ثابت از خدمات اینترنت در استان قم خبر داد.

سید اسدالله دهناد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با تأکید بر داشتن نگاهی فرا ملی به استان قم اظهار داشت: با توجه به موقعیت سیاسی ، اجتماعی و مذهبی استان قم باید نگاهی فرا ملی به جایگاه خبر و رسانه این استان داشته باشیم.

وی با مشترک خواندن حوزه عملکرد شرکت مخابرات و خبرگزاری‌ها افزود: استان قم با دارا بودن 1400 کیلومتر فیبر نوری زیرساخت‌های مخابراتی لازم را برای ارائه خدمات اینترنتی به‌روز به خبرگزاری‌های استان را داشته و در صورت تجمیع همه خبرگزاری‌ها در یک مجتمع واحد می‌تواند بهترین و به‌روزترین امکانات را در حوزه دیتا ارائه دهد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم، ارائه خدمات دیتا و اینترنت استان قم را در کشور مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: استفاده بیش از یک‌صد و 50 هزار مشترک تلفن ثابت از اینترنت مخابرات قابل‌توجه بوده و استان قم جزء استان‌های برتر در کشور محسوب می‌شود.

وی واگذاری تلفن ثابت در استان قم را به‌روز اعلام کرد و گفت: ظرفیت سوئیچ تلفن ثابت در استان قم به‌روز بوده و حدود 520 هزار تلفن ثابت در استان  دایر است، این در حالی است که ظرفیت استان تا 620 هزار مشترک بوده و امکان افزایش  یک‌صد  هزار مشترک دیگر  در استان وجود دارد.

دهناد رویکرد مخابرات را حرکت به سمت استفاده از دیتا دانست و خاطرنشان کرد: در دنیا استفاده از ویس اقبال کمتری داشته و قم به علت موقعیت ویژه سیاسی،اجتماعی و مذهبی  بهترین امکانات موجود کشور در حوزه دیتا را در اختیار مشترکین تلفن همراه و ثابت قرار داده است.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com