کد خبر ۴۷۱۶۳ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
با تخفیف ویژه از سوی مؤلف و ناشر؛

کتاب شهید اشک به چاپ هفتم رسید

کتاب شهید اشک با تخفیف ویژه از سوی مؤلف و ناشر از سوی مرکز نشر هاجر به چاپ هفتم رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از روابط عمومی مرکز نشر هاجر، «کتاب شهید اشک» نوشته سید محمدحسین میرباقری از سوی نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به چاپ هفتم رسید.این کتاب در 14 فصل شامل عناوینی همچون «فضیلت عزاداری و برپایی مجالس برای احیاء و زنده داشتن امر اهلبیت علیهم السلام»، «مصیبت های اهل بیت علیهم السلام و بالاترین مصیبت بعد از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله»، «فضیلت ذکر مصائب اهل بیت علیهم السلام و به ویژه مصیبت امام حسین علیه السلام و گریه بر ایشان»، «برپا کردن عزاداری برای امام حسین علیه السلام در عالم غیب و گریه انبیاء و پیامبر اکرم و اهل بیتشان بر آن بزرگوار» و «اقامه عزاداری کاروان اسراء از کربلا تا مدینه، در مدینه و شدت اندوه و گریه آن بزرگواران بر امام حسین علیه السلام» تهیه شده است.

«گریه ملائکه بر مصائب امام حسین علیه السلام و اجازه خواستن از خداوند برای یاری حضرت»، «گریه جنیان و نوحه سرایی آنان»، «گریه سایر آفریدگان بر مصائب امام حسین علیه السلام»، «زیارت سیدالشهدا، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام»، «فضیلت سرزمین کربلا و اهمیت تربت سیدالشهدا علیه السلام»، «فضیلت اهل بیت سیدالشهداعلیه السلام و اصحاب آن حضرت»، «اخبار وارده درباره قاتلان سیدالشهدا علیه السلام» و«عقوبت های خدای متعال بر قاتلان سیدالشهدا در همین دنیا» از دیگر عناوین فصل های این کتاب است.

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: «حمد و سپاس خداوند را سزاست که نور محمد و آل محمد علیهم السلام را قبل از آفرینشِ آفرینه ها آفرید و سپس از نور ایشان، سایر موجودات را خلق کرد. پس ایشان واسطه او و آفریدگانش هستند؛ و صراط استوار و محکم و شاهراه و سبیل اعظم به سوی او می باشند.

هر که خدا را بخواهد باید به سراغ ایشان برود، و هر که به خدای یکتا ایمان آورده است، قطعا از ایشانپذیرفته است، و کسی که هدفش خدا باشد، روی به سوی آنان می کند، خدای متعال با آنان آغاز کرده، و با آنان پایان داده است. آنان، طینتشان از علیین آفریده شده و طینت شیعیانشان از باقیمانده طینت آنان آفریده شده است.»

اثر حاضر تلخیص و ترجمه  کتاب قتیل العبره است که وجود متن اصلی عربی امکان خوبی را برای مخاطبان و علاقه مندان ایجاد کرده است.

در صفحه بیست و سوم این کتاب با عنوان بشارت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها درباره برپایی مراسم عزاداری برای امام حسین علیه السلام آمده است: هنگامی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فاطمه اطهر سلام الله علیها را از شهادت فرزندش حسین علیه السلام در زمانی که هیچ یک از آنان نخواهند بود، آگاه نمود، آن بانو به شدت گریست و گفت: «پدرجان، پس چه کسی برای حسینم گریه خواهد کرد و چه کسی عزای وی را برپا خواهد داشت؟» پیامبر اکرم فرمودند: «ای فاطمه، زنان امت من بر زنان اهل بیتم و مردان ایشان بر مردان اهل بیت من گریه خواهند کرد. همه ساله گروهی پس از دیگری این عزا را تجدید خواهند کرد. هنگامی که روز قیامت فرا رسد تو زنان امت من و من مردان آنان را شفاعت خواهیم کرد. هر یک از ایشان که در مصیبت امام حسین علیه السلام گریه کند، ما دست او را می گیریم و درون بهشت می بریم. ای فاطمه، هر چشمی در قیامت گریان است جز چشمی که در مصیبت حسین علیه السلام گریه کند؛ همانا صاحب آن چشم خندان و شادان است و مژده نعمت های بهشتی به او داده خواهد شد.»

کتاب شهید اشک با احتساب چاپ هفتمدر 16 هزار نسخه  و به قیمت 32500 توماندر 680 صفحه به صورت قطع وزیریعرضه شده است.

علاقه مندان برای خرید کتاب و برخورداری از تخفیف 73 درصدیمی توانند عدد 1 را به سامانه 3000214440 ارسال کنند.

دوستداران کتاب و کتابخوانی همچنین برای تهیهکتاب «شهید اشک» می‌توانند با شماره تلفن 02537842543 تماس گرفته و یا به نشانی قم بلوار معلم مجتمع ناشران طبقه 1 واحد 114 مراجعه کنند.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com