کد خبر ۴۷۴۴۴ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۸
امیرآبادی مطرح کرد؛

۱۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی قم به تهران منتقل شده است/ بالاترین آمار پرونده‌های قضایی قم ، چک‌های برگشتی است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از انتقال بی‌دلیل مالیات مردم و اصناف قم به شهر تهران انتقاد کرد و گفت: انتقال ۱۰۰ میلیارد تومانی مالیات در حالی اتفاق می‌افتد که برخی از شرکت‌های حتی دولتی و اصناف و مردم عادی شهر تهران فرار مالیاتی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم ، احمد امیرآبادی فراهانی شامگاه دوشنبه در همایش «پلیس، امنیت و اصناف» که با حضور فرمانده انتظامی قم، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و اعضای اتاق اصناف برگزار شد، گفت: تعامل و همکاری پلیس و اصناف مایه رشد و رونق اقتصاد و آرامش جامعه خواهد بود.

وی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: شهدا باید الگوی نسل جوان باشند و راه شهدا می‌تواند کشور را بیمه کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی انتظامی برخاسته از مردم و وارثان راه شهدا هستند، ادامه داد: امروز پلیس به عنوان نیروی متعهد و انقلابی تفاوت آشکاری با دوران قبل از انقلاب دارد.

وی با طرح این مطلب که نیروی انتظامی مشکلات متعددی دارد، گفت: در عین اینکه این مجموعه با کمبودهای زیادی مواجه است اما در انجام وظیفه کوتاهی نکرده است.

انتقاد از بی‌نظمی ساعت کاری در قم

امیرآبادی فراهانی با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی استان از بروز مشکلات خود امتناع می‌کند، افزود: متأسفانه با بررسی‌هایی که از برخی از کلانتری‌ها داشتم متوجه شدم این عزیزان به‌رغم مشکلات سازمانی و معیشتی با تمام قدرت برای امنیت استان تلاش می‌کنند.

وی از تلاش برای راه‌اندازی خیرین امنیت خبر داد و گفت: بهترین کمک اصناف و صاحبان صنعت علاوه بر کمک‌های مالی همراهی و هم افزایی با نیروی انتظامی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم با رعایت قوانین و مقررات همراه پلیس باشند، ادامه داد: یکی از دغدغه‌های مهم استان قم نبود قانون یکپارچه ساعات کاری اصناف است که پلیس را در ایجاد نظم دچار اختلال می‌کند.

وی با اشاره به زائر پذیر بودن شهر قم و حضور میلیونی مسافران خارجی و داخلی گفت: بدون شک تجهیزات و بودجه نیروی انتظامی با زائر پذیر بودن شهر قم ناسازگاری واضحی دارد.

وجود ۹۴ هزار میلیارد تومان چک برگشتی

امیرآبادی فراهانی از کمبود کلانتری در قم انتقاد کرد و گفت: هرچند نیروی انتظامی مجوز راه اندازی سه کلانتری در قم را دارد اما به دلیل نبود مکان مناسب و بودجه کافی هنوز به سرانجام نرسیده است.

وی بر ضرورت ورود خیرین به گسترش و تقویت امنیت تأکید کرد و گفت: چرا باید قم به عنوان شهری که محل رفت و آمد روزانه مسئولان ارشد کشوری و یا بیتوته علما و شخصیت‌های بزرگ دینی است بودجه انتظامی برابر با شهرهای کوچک و معمولی را داشته باشد؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از انتقال بی‌دلیل مالیات مردم و اصناف به شهر تهران انتقاد کرد و گفت: انتقال ۱۰۰ میلیارد تومانی مالیات در حالی اتفاق می‌افتد که برخی از شرکت‌های حتی دولتی و اصناف و مردم عادی شهر تهران فرار مالیاتی دارند.

وی از وجود ۹۴ هزار میلیارد تومان چک برگشتی در کشور خبر داد و گفت: الآن در شهر قم بالاترین آمار پرونده‌های قضایی در مورد چک‌های برگشتی است.

انتقاد از رویکرد رئیس جمهور

امیرآبادی فراهانی با انتقاد از رویکرد رئیس جمهور اظهار کرد: در حالی بزرگترین و اساسی‌ترین مشکل کشور فقر و بیکاری و رکود است رئیس جمهور امسال را سال اخلاق معرفی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه اولویت دولت باید رفع مشکلات اقتصادی مردم باشد، افزود: مگر به شکمی که گرسنه است و جوانی که بیکاراست و تولید کننده و بازاری که چک برگشتی دارد می‌توان با شعارهای اخلاقی مشکلش را برطرف کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید رفع همه معضلات اجتماعی و امنیتی را فقط از نیروی انتظامی توقع داشت، ادامه داد: باید با حمایت دولت و عنایت خیرین و همراهی مردم به فکر افزایش امنیت و احیای ارزش‌های دینی باشیم.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com