کد خبر ۴۷۵۹۹ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
آیت الله سعیدی:

لبیک یا زینب (س) مدافعان حرم نشان از معرفت آنان به اهل‌بیت (ع) است

امام‌جمعه قم لبیک یا زینب مدافعان حرم را نشانه معرفت آنان دانست و گفت: معرفتی که مسلمانان به اهل‌بیت (ع) دارند سبب اکرام آنان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی شب گذشته در مراسم غبارروبی و عطرافشانی حرم مطهر امامزادگان ابراهیم و محمد(ع) از بزرگی و عظمت شهدا یاد و اظهار داشت: برگزاری چنین مراسم‌هایی به برکت شهدا و امام شهداست بنابراین قدر شهدا را بدانیم.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) خون خود را فدای دین کرد، افزود: نباید هنگامی‌که دین، شرف، اعتقادات و مقدسات انسان در خطر افتاد تسلیم ظالم شد، به دلیل اینکه اهل‌بیت (ع) هرگز تسلیم ظلم و ظالم نشده‌اند.

امام‌جمعه قم با اشاره به اینکه خاک کربلا به برکت خون سیدالشهدا (ع) ارزش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: خون پاک و بی‌گناه سیدالشهدا (ع) با همه عظمتش بر زمین ریخت تا اینکه اسلام از بین نرود.

وی اهتمام به قرآن را مد نظر قرار داد و عنوان کرد: امام حسین (ع) در روز عاشورا قرآن را برای هدایت دشمنان به میدان آورد اما به دلیل لقمه حرام به صحبت‌های سیدالشهدا (ع) گوش نکردند، و این خود درسی برای غافل نشدن از قرآن کریم است.

سعیدی با بیان اینکه در زمان شاه موقوفات صرف کارهای نامتعارف و به قرآن اهمیت داده نمی‌شد، تصریح کرد: برگزاری جلسات انس با قرآن از جمله فعالیت‌های مطلوبی است که اداره اوقاف در نظام کنونی انجام می‌دهد، بنابراین باید با قرآن کریم انس بگیریم.

وی با بیان اینکه لبیک یا زینب (س) مدافعان حرم از اقصی نقاط دنیا نشان از معرفت آنان به اهل‌بیت (ع) است، خاطرنشان کرد: معرفتی که مسلمانان به اهل‌بیت (ع) دارند سبب اکرام آنان شده است.

امام‌جمعه قم به خوش‌رویی در امربه‌معروف و نهی از منکر اشاره و عنوان کرد: باید نسبت به احکام دین امربه‌معروف و نهی از منکر کنیم اما این امر نباید با تندی صورت بگیرد بلکه خوش‌رویی در امربه‌معروف تأثیر بیشتری بر روی فرد می‌گذارد.

وی ادامه داد: قرار گرفتن قبر عباس عموی پیامبر (ص) بالای سر چهار قبر امام حسن(ع)، امام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع) نشان از احترام و معرفت آنان به بزرگتر خود است به دلیل اینکه عباس عموی پیامبر بوده است.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com