کد خبر ۴۷۶۷۱ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی :

دو برابر شدن قیمت بلیت اتوبوس‌ برای راهپیمایی اربعین مورد اعتراض نمایندگان است

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس دو برابر شدن نرخ بلیت اتوبوس‌های اربعین را مورد اعتراض و انتقاد نمایندگان مجلس خواند و گفت: اقدام وزارت راه و شهرسازی و مجوز این افزایش قیمت، ناصواب و نابجا بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم ، احمد امیرآبادی فراهانی در در گفت‌و‌گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اخباری مبنی بر دو برابر شدن نرخ بلیت اتوبوس‌های بین شهری به مقصد مرزهای مبادی ایران و عراق در آستانه اربعین حسنی(ع)، گفت: دو برابر شدن نرخ بلیت اتوبوس در این ایام مورد اعتراض نمایندگان مجلس است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: این افزایش نرخ در داخل ایران در حالی رخ می‌دهد ک هزینه‌های اسکان، خوراک و حمل و نقل در کشور عراق با مشارکت ایرانیان حاضر در عراق و شیعیان سایر کشورها تقریبا به صفر می‌رسد؛ بنابراین افزایش قیمت بلیت اتوبوس وجهه خوبی نخواهد داشت و نیازمند تجدید نظر است.

وی با بیان اینکه عمده افراد علاقه‌مند به اهل بیت و مسافران اربعین که حمل و نقل زمینی را برای سفر زیارتی خود انتخاب می‌کنند از قشر متوسط به پایین جامعه هستند، تأکید کرد: راهپیمایی عظیم اربعین مانوری بزرگ برای شیعیان و اسلام است که باید شرایط برای هرچه باشکوه‌تر شدن این مانور مهیا شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مانور اربعین حسینی(ع) با جمعیت عظیم خود تجمعی باشکوه در برابر داعش و افراطی‌‌گری است، اظهار کرد: اظهار معاون وزیر راه و شهرسازی که مجوز برای دو برابر شدن قیمت‌ها را صادر کرد، ناصواب و نابجا بود چراکه برای شکوهمند شدن این مراسم اتفاقا می‌بایست قیمت بلیت اتوبوس‌ها را کاهش داد./

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com