کد خبر ۴۷۷۹۳ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل قم:

وزارت بهداشت به شدت با عرضه قلیان مخالف است

قم - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم با اشاره به مساله آسیب های جسمانی قلیان گفت: وزارت بهداشت به شدت با عرضه قلیان مخالف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی روز دوشنبه در نشست خبری مشترک دادگستری، فرماندهی انتظامی و سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان قم افزود: تعداد مرکزهای مجاز در این زمینه کمتر از 100 مرکز بوده است، در حالی که 400 مرکز به صورت غیرمجاز قلیان عرضه می کردند و نیز در برخی از توتون های عرضه شده در این مراکز مواد اعتیادآور بوده است.
وی با اشاره به بحث نظارت خاطرنشان کرد: شما هر کاری که انجام بدهید، کسانی هستند که به دنبال دور زدن قانون هستند، اما قانونگذار باید به دنبال نفع جامعه باشد.
وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به انجام کارهای فرهنگی در دادگستری گفت: از سرمایه اجتماعی نباید غافل شد، بسیاری از جلسه ها مانند اصناف با بودجه های غیردولتی کار فرهنگی و آموزشی انجام می دهند و در این زمینه نباید فقط متکی به بودجه دولتی بود.
وی بر آشنایی شهروندان با قوانین و مقررات تاکید و اظهار کرد: برای تقلیل آسیب ها و ناهنجاری ها باید در سه عرصه حذف و یا اصلاح مجرم، بالا بردن اطلاعات افراد که قربانی جرم نشوند و تطهیر جامعه تلاش کنیم.
یزدی یکی از ظرفیت های خوب استان قم را حوزه علمیه دانست و خاطرنشان کرد: در این رابطه جلسه هایی را با مبلغان داشته ایم و دوره های تخصصی نیز برای آنها برگزار شده است.
وی هم چنین با بیان این که کسانی که با کج روی ها مبارزه می کنند در واقع با ظلم مبارزه می کنند، تاکید کرد: ما موظف به برخورد با ناهنجاری ها و کج روی ها هستیم.
وی با اشاره به روایتی از ائمه اطهار(ع) گفت: تقویت دین مردم، آبادانی شهرها و ایجاد امنیت و آسایش برای مردم از وظایف کارگزاران است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم تصریح کرد: هر کاری که انجام می دهیم، باید با جدیت تمام انجام شود و نیز با اخلاص و برای خدا باشد.
7406/ 6133/ خبرنگار: عباس منجمی ** انتشاردهنده: جعفرمسلمی

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com