کد خبر ۴۸۰۵۶ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۳

شهید سعید جعفری؛ الگوی انقلابی بصیر

رسول شکری نیا

امروز مصادف است با سالگرد شهادت شهیدسرافراز و مجاهدفی سبیل الله، بسیجی مخلص و ولایتمدار، پاسدار و طلبه جوان و اولین فرمانده بسیج و سپاه در کرمانشاه سردار سرلشگر سید محمد سعید جعفری که با هوشمندی سازمان بسیج مستضعفین به عنوان شهید شاخص سال 96 کشور انتخاب و معرفی شده است.

این اقدام هوشمندانه و سنت حسنه از یک سو و انتخاب چهره هایی بصیر، ولایتمدار، انقلابی و الگو برای همه نسل ها از سوی دیگر، مسئولیت ما را در شناخت و معرفی هرچه بیشتر این انوار بهشتی به نسل های جدید بیشتر می کند.

شهید سید محمد سعید جعفری اسطوره تقوا، انقلابی گری و بصیرت و سیدالشهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در استان کرمانشاه، چهره ای برجسته، دارای اندیشه عمیق انقلابی و ذوب حقیقی در ولایت بود و درکنار سیادت و معرفت ذاتی خانوادگی، فضائل شخصیتی و عمق نگاه استراتژیک و فرهیخته اش در حوزه های سیاسی، امنیتی، اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی و علمی و حتی ورزشی، وی را به شخصیتی فرهیخته، خداباور، معناگرا، دلداده اهل بیت(ع) و حامی مردم محروم و مستضعف مبدل ساخته بود.

زندگی سراسر حادثه شهید سعید جعفری برای بسیاری از انقلابیون حقیقی درس است و مانایی وی از این جهت است که خدا می خواهد عظمت و بزرگی روح و اندیشه اش همیشه جاری و ساری باشد.

نبرد کلامی و بصیرانه شهید جعفری درمبارزه با کفار، جریان نفاق و گروهک های ضدانقلاب و مارکسیست و منافقین در آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، افشاگری های انقلابی و تاریخی اش درباره ماهیت جریان فتنه و نفاق و رجعت طلب هایی که منطقه را آماج دروغ پردازی و سوء استفاده قرار داده بودند، تشکیل و راه اندازی نخستین هسته های مقاومت مردمی در استان کرمانشاه، تشکیل بسیج مستضعفین در غرب کشور، نخستین فرمانده بسیج در استان کرمانشاه، نخستین فرمانده سپاه کرمانشاه، تشکیل هسته های خدمت رسان به محرومان و مستضعفان، شرکت در حماسه بازپس گیری پادگان سنندج که مقام معظم رهبری از آن به نیکی یادکردند تنها بخشی از خدمات این رعناجوان ولایتمدار در عمر کوتاهش بوده است.

رهبر فرزانه انقلاب نیز با عنایت به این خدمات و تلاش های پاسدار و طلبه مجاهد و بسیجی و نگاه ژرف و آینده نگرانه خود در سفر به کرمانشاه درباره شهید سعید جعفری، فرمودند: "شهيد سيد محمد سعيد جعفري، شهيد پيشرو و پيشتاز با جمع رفقاي خودش رفتند از پادگان لشگر سنندج دفاع كردند،‌ فهميدند كه معناي اين دفاع چيست، تسلط ضد انقلاب بر يك پادگان نظامي معنايش چيست. اين زود فهميدن،‌ به وقت فهميدن،‌ به هنگام عمل كردن و پاسخ به نياز دادن اين آن نقطه برجسته اي است كه نبايد مغفول بماند."

مرحوم آیت الله سید مرتضی نجومی(ره) عالم فرزانه و هنرمند برجسته جهان اسلام که از نزدیک با این شهید سرافراز حشر و نشر داشتند نیز درباره وی، فرمود: " شهید سعید جعفری" اگر مي ماند در سپاه سرداري بي نظير و در حوزه مجتهدي عالي مقام بود و به راستي هرچه در حق او تكريم شود، شايسته و سزاوار است.

بسیاری از بزرگان دیگر نیز درباره این شهید نظراتی عجیب و قابل توجه دارند آنجا که امیر دل ها سپهبد شهید علی صیاد شیرازی می گوید: " آغاز آشنايي من با ايشان(شهید جعفری)، آغاز آشنايي با مربيان ديني بود، سعيد براي من همچون پلي بود به دنیای معرفت و معنويت.

به هرجهت امسال سال سعید است و سعادت همه ما این است که در سایه سار ولایت، امنیت و اقتدار میهن و مردم سرافراز ایران را مدیون سروهای سرافرازی چون سعید جعفری ها هستیم که با تشخیص به موقع، اقدام و عمل به موقع و بهنگام، خداباوری و ولایتمداری آگاهانه بانگاهی ژرف و عمیق در قاموس حزب الله به میدان آمدند و از اعتبار، مرزهای عقیدتی و ایمانی و سرزمینی مان دفاع کردند.

سالگرد شهادت سعید جعفری عزیز را در حالی گرامی می داریم که امروز بیش از گذشته نیازمند بصیرت و اقدام حزب الهی سعیدهایمان هستیم و اکنون که همه جبهه کفر و استکبار و استعمار و نفاق در یک جبهه در برابر شیربچه های ایران در همه ممالک اسلامی و حتی غیر اسلامی سر تعظیم فرود آورده اند، ما نیز هماره به شهدا و راه شهدا رجوع کرده و ولایتمداری مان را با بصیرت توام با زمان شناسی و دشمن شناسی تکمیل و در این مسیر فرزندان مان را بیش از پیش آگاه سازیم.

سوم آبان ماه 1396شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com