کد خبر ۵۰۳۴۷ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
شورای هماهنگی تشکل‌ها و فعالان فکری و فرهنگی حوزه علمیه قم خطاب به لاریجانی:

انتظار می‌رفت عکس‌العمل متناسبی نسبت به توهین‌های «محمود صادقی» داشته باشید

شورای هماهنگی تشکل‌ها و فعالان فکری و فرهنگی حوزه علمیه قم در اعتراض به توهین‌های نماینده اصلاح‌طلب تهران در مجلس برعلیه آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به لاریجانی نوشت: انتظار می‌رفت که عکس العمل متناسبی نسبت به این توهین‌ها داشته باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از حوزه احزاب خبرگزاری فارس، شورای هماهنگی تشکلها و فعالان فکری و فرهنگی حوزه علمیه قم در اعتراض به اظهارات محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب تهران برعلیه آیت‌الله مکارم شیرازی و نسبت دادن برخی تهمت‌ها به ایشان، در نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری این مسئله و برخورد با وی شد. متن نامه به شرح ذیل است:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

آقای دکتر لاریجانی

با امید به توفیقات روزافزون کلیه خدمت گزاران به جمهوری اسلامی ایران، همچنان‌که جنابعالی مستحضر هستید اخیرا آقای محمود صادقی نماینده تهران درمجلس شورای اسلامی نسبت دروغی به آیت الله مکارم شیرازی داشته که بعد از انتشار گسترده در فضای حقیقی ومجازی، باعث توهین وجسارت فراوان به ایشان گردید و سبب مکدر شدن دوست داران مرجعیت مخصوصا مقلدین این مرجع تقلید شیعیان گردید.

متاسفانه بعد از اعلام دیرهنگام تکذیب توسط آقای صادقی، او از آیت‌الله مکارم بابت این تهمت عذرخواهی نکرده و صرفا به تکذیب بسنده نموده است. از آنجا که جنابعالی علاوه بر اینکه رئیس مجلس می باشید نماینده شهرستان قم که پایگاه مرجعیت است نیز می‌باشید و حتی از حمایت‌های متعدد حضرت ایشان مخصوصا در ایام انتخابات برخوردار بوده اید، انتظار می رفت که عکس العمل و برخورد متناسبی نسبت به این قضیه داشته باشید ولی متاسفانه نه تنها از طرف شما بلکه سایر مسئولین ذی‌ربط اقدام مناسبی را شاهد نبودیم.

از آنجا که رعایت شان و جایگاه مراجع عظام وظیفه کلیه متدینین به ویژه مسئولین محترم می باشد مراتب اعتراض و محکومیت را نسبت به این نماینده مجلس و گلایه و ناراحتی خود را از بی اعتنایی شما ودیگر مسئولین ابراز داشته و خواستار پیگیری قضایی مدعی العموم و اقدامات متناسب در این زمینه هستیم تا دیگربار شاهد تکرار این قضایا نباشیم.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com