کد خبر ۵۰۴۵۱ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

وحدت مسلمانان دشمنان اسلام را زمین گیر خواهد کرد

کرمانشاه- ایرنا- عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: آنچه که امروز بیش از هر موضوع دیگری باعث زمین گیر شدن دشمنان اسلام می شود، حفظ وحدت و یکپارچگی مسلمانان است.

آیت الله محمدحسن ممدوحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: وحدت مسلمانان می تواند مقابل تهاجم دشمنان مانند یک پناهگاه محکم باشد و امت های اسلامی را در برابر خطرات حفظ کند.
وی ادامه داد: در قرآن کریم آیات زیادی در باره اهمیت وحدت وجود دارد از جمله آن که در آیه 103 سوره آل عمران می فرماید ' وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا '، همگی به ریسمان الهی چنگ زنید و پراکنده و متفرق نشوید.
آیت الله ممدوحی خاطرنشان کرد: تفرقه در جوامع اسلامی در نهایت باعث سستی میان مسلمانان و ضعف و از هم پاشیدگی می شود و این همان چیزی است که دشمنان به دنبال آن هستند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: از آن جایی که دشمنان به خوبی دریافته اند که وحدت و همدلی میان مسلمانان تا چه اندازه برای آن ها خطرناک است در سال های اخیر همواره تلاش کرده اند تا این انسجام و یکپارچگی را دستخوش تغییر کنند.
وی گفت: هر زمان که امت های اسلامی باهم متحد بوده اند دشمنان از اهداف خود فاصله گرفته و هر زمان رخنه ای در میان جوامع اسلامی پدید آمده، راحت تر توانسته اند به برنامه های خود برسند.
آیت الله ممدوحی در پایان وحدت موجود در کشور را مناسب ارزیابی کرد و گفت: در عین حال همواره دست هایی درکار بوده اند تا این وحدت را خدشه دار کنند که این مساله لزوم مراقبت آحاد مختلف جامعه را می طلبد.
بنا بر اعتقادات اهل سنت روز 12 ربیع الاول و بنا بر اعتقادات اهل تشیع 17 ربیع الاول مصادف با میلاد رسول مکرم اسلام (ص) است که حضرت امام (ره) این هفته را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند.
7458/8066 خبرنگار:مسعوداسماعیلی **انتشاردهنده:علی مولوی

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com