کد خبر ۵۱۶۶۲ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷

تکمیل طرح تسهیل در رفت و آمد زائران به حرم حضرت معصومه(س) تا پایان بهمن

شهردار منطقه هفت قم گفت: طرح پیاده راه سازی خیابان ارم با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که تا پایان بهمن ماه به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از ایسنا، علیرضا اقبالیان با اشاره به طرح احداث پیاده راه سازی خیابان ارم، اظهار کرد: این طرح از 17 آذرماه با هدف تسهیل در رفت و آمد زائران به حرم حضرت معصومه(س)، امنیت اجتماعی شهروندان از تصادف با خودروها به ویژه موتورسیکلت ها، رونق اقتصادی با توجه به صنعت توریسم، افزایش ماندگاری مسافران و کاهش معضلات اجتماعی از جمله دستفروشان با تاکید بر افزایش فضای سبز در حال اجراست.

وی افزود: در این طرح نیروها به صورت سه شیفت در حال فعالیت عمرانی هستند که به صورت میانگین در هر شیفت حدود 30 نیروی اجرایی مشغول به کار است.

اقبالیان با اشاره به مراحل اجرایی این طرح، گفت: در حال حاضر 60 درصد جدول گذاری باغچه ها، سنگ ریزی، بتن ریزی، آسفالت ریزی با ضخامت 50 سانتی متر و تاسیسات و لوله گذاری صورت گرفته است. همچنین مسیری در این طرح برای حضور خودروهای امدادی، درمانی و خدماتی در نظر گرفته شده است تا در زمان حادثه احتمالی دستگاه ها با حضور به موقع، مشکلی در ارائه خدمات نداشته باشند.

شهردار منطقه هفت قم ادامه داد: اجرای سنگ فرش نیز شروع شده است که امیدواریم با همکاری عموم شهروندان به ویژه کسبه بتوانیم با بهره برداری از این طرح رضایت همشهریان را فراهم سازیم.

اقبالیان با اشاره به تجهیز این منطقه به طرح به مبلمان شهری، گفت: بعد از اتمام عملیات عمرانی به زیباسازی، مبلمان و روشنایی مورد نیاز خواهیم پرداخت. بودجه این طرح 35 میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود که در حال حاضر این رقم به اجرای طرح اختصاص یافته است.

شهردار منطقه هفت قم از اجرای طرح پیاده سازی برای ادامه مسیر از تقاطع خیابان ارم تا عمار یاسر خبر داد و گفت: این طرح برای سال آینده در نظر گرفته شده است تا بتوانیم در این منطقه حساس شهر که محل رفت و آمد زائران است امنیت اجتماعی و سهولت در آمد و شد را فراهم سازیم.
انتهای پیام

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com
16
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵

اگر این طرح در خیابان 4 مردان تا تقاطع عمار یاسر اجرا شود
مردمی که در کوچه های 2و 4و 5و 6و و7و9و10 چهارمردان ساکن هستند چگونه تردد کنند؟
آیا راهی برای مشکلات آنها با ایجاد پیاده راه در نظر گرفته اید؟

پاسخ
12
۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰

آیا فکری برای مردمی که در محدوده طرح ترافیک زندگی میکنند شده است؟

پاسخ
6
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰

آیا هیچیک از مدیران شهرداری قم در محدوده طرح ترافیک ساکن هستند تا مشکلات تردد ساکنین این منطقه را لمس کنند؟

پاسخ
0
۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶

امروز 7 فروردین
هنوز منطقه حداقل 30 % کار باقی مانده است!

پاسخ