کد خبر ۵۲۴۱۷ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰

مسابقات سراسری قرآن کارکنان ناجا به میزبانی مازندران برگزار شد

هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه کارکنان و خانواده‌های نیروی انتظامی منطقه دو کشور با حضور عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ساری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه کارکنان و خانواده‌های نیروی انتظامی منطقه دو کشور با حضور استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و سمنان به میزبانی فرماندهی انتظامی  مازندران در ساری برگزار شد.

آیت الله شیخ حسین گنجی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت:  اگر انسان می‌خواهد، بداخلاقی اش تبدیل به خوش رفتاری شود، باید همواره ذکر صلوات داشته و قرآن بخواند تا تمام خستگی‌هایش رفع شود.

گنجی با بیان اینکه با گوش دادن به قرآن تمام زمان و مکان انسان زود می‌گذرد، افزود: انسان باید اسرار قرآن را بفهمد و این کار نیاز به طهارت نفسانی و قلب و بدن پاک دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ما قرآن را در کنار ائمه اطهار(ع) داریم، افزود: درک قرآن منهای اهل بیت(ع) ممکن نیست و برای بهره‌گیری از قرآن باید زندگی با طهارت و تقوا داشته باشیم.

گنجی افزود: شرط فهم قرآن و استفاده معرفتی از قرآن ترک گناه است چرا که گناه دل را می‌ میراند.

فعالیت 4 هزار حافظ قرآن در فرماندهی انتظامی مازندران

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران نیز در این مراسم از فعالیت چهار هزار حافظ قرآنی متشکل از کارکنان و خانواده‌های آنان جمعی فرماندهی انتظامی استان خبر داد.

حجت الاسلام علی نوری افزود: هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه کارکنان و خانواده‌های نیروی انتظامی منطقه دو کشور با حضور استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و سمنان به میزبانی فرماندهی انتظامی استان در ساری برگزار شد.

وی تصریح کرد: مازندران در پنج مرحله از این مسابقات موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده و این دوره از مسابقات با بیش از 30 هزار نفر از کارکنان و خانواده‌های آنان در سطح کشور و به صورت منطقه ای برگزار می‌شود.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی  مازندران از برگزاری بیش از 570 کلاس آموزشی، کلاس قرآن خانه به خانه با بیش از هزار و 748 مورد، برگزاری 161 مرحله محفل انس با قرآن کریم در ستاد انتظامی استان و 990 مورد در پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها خبر داد.

نوری از برگزاری اردوهای سیاحتی زیارتی مشهد مقدس، جمکران و قم برای کارکنان قرآنی و خانواده‌های آنان در طی سال خبر داد و افزود: فرماندهی انتظامی مازندران این افتخار را دارد که در راستای نهضت حفظ قرآن بیش از چهار هزار نفر از کارکنان و خانواده‌های آنان را حافظ قرآن تشکیل می‌دهد.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com