کد خبر ۵۲۴۴۸ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
خطیبان نماز جمعه استان سیستان و بلوچستان:

رابطه بین مردم ومسئولین باید دو طرفه باشد/ سرمایه گذاری خارجی هیچ کمکی به توسعه اقتصادی کشور نمی کند

آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه با حضور مردم مومن و انقلابی استان سیستان وبلوچستان در نقاط مختلف این استان برگزار و خطبای نماز جمعه به ایراد خطبه پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع مردم زاهدان: در کشوری که یک عالم آگاه بیدار و هوشیارانقلاب  آن را پایه گذاری کرد و رهبری فرزانه از آن پاسداری می‌کند و مردمی عاقل در آن به زندگی می‌پردازند دولت مردان چه وظیفه ای دارند؟  قطعا انقلاب اسلامی ما هم رسالت جهانی و دینی دارد.
سلیمانی افزود: مسئولین نباید پارتی بازی کنند و با گروهی جامعه را اراده کنند بلکه کل مردم و کل نظام ما باید در اداره جامعه اسلامی دخیل باشند مسئولین یک جامعه اسلامی را مد نظر خود قرار دهند و تعصب های بیجا را کنار بگذارند زمانی که ما الگو و پیشوایی چون حضرت علی (ع) را داریم پس نقصی در کار ما نیست.


امام جمعه زاهدان گفت: در جامعه سه سرمایه گرانبها وجود دارد که همیشه جامعه به آنها نیازمند است، یکی از این سرمایه‌ها امنیت است دوم عدالت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی مردم و سوم فراوانی نعمت آرامش و آسایش و هیچ جامعه ای وجود ندارد که بگویید به این سه سرمایه نیاز ندارد.
وی افزود: امروزه باید ببینیم کشور ما در تامین این سه نیاز موفق است یا نه؟ اگر در تامین این سه نیاز موفق بودیم باید به دولت مردان تبریک گفت و اگر این  سه نیاز و تامین جامعه مشکل داشت دولت مردان ما کوتاهی کردند آیا نظامی که ما داریم به رهبری یک مجاهد فقیه و آگاه چه وظایفی داریم؟
 
وی گفت: انقلاب ما با رهبری امام راحل سر پا شد و با خون شهدا ادامه پیدا کرد و با رهنمود های رهبری فرزانه و مردم عزیز این کشور هر روز این انقلاب بزرگتر شده پس باید نسبت به این حوادث اخیر هوشیار باشیم.
سلیمانی تصریح کرد: ما وظیفه داریم ازاسلام و قرآن پاسداری کنیم نباید بگذاریم بین اسلام و قرآن فاصله بیفتد,  دولت مردان باید به بخش خصوصی بیشتر بها دهند باید به سرمایه‌های این مملکت با نگاه بلندی ببینند که این مردم چه سرمایه های گران بهایی هستند همیشه در جلو  اغتشاشات ایستادند برای حمایت از اصل نظام اما دولت مردان ما باید تکلیف خود را بدانند که معیشت مردم را حل کنند.

خطیب جمعه زاهدان گفت: دولت مردان وقت خود را برای مردم بگذارند ادارات و همه دست اندرکاران نظام وقت خود را برای این مردم که همیشه در تمام صحنه ها بوده اند بگذارند مسئولین نباید از مردم فاصله بگیرند باید مردم در تمام صفوف نمازها مسئولان را ببینند و پرسش‌های مردم را جواب دهند و رابطه بین مردم و مسئولین در نماز های جمعه و جماعت صمیمی تر باشد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اغتشاشات اخیر نیز گفت: در این روزها در کشور ما حرکت‌های اعتراضی از مشهد مقدس آغاز و به سایر مناطق کشور کشیده شد از سال 57 تا به امروز همچین حوادث اعتراضی خاصی وجود نداشت به جز 18 تیر78 و فتنه 88 که آن هم در برخی شهرها در و در پایتخت بیشتر بود اما این حرکت اعتراضی در اکثر ایران انجام شد حتی در بعضی از روستاها به وجود آمد.
سلیمانی بیان کرد: چند نکته در این اعتراض ها وجود داشت نکته اول این بود که مردم حق مطالبه گری دارند یا نه؟  بی شک مردم حق مطالبه گری دارند, انسان مظلوم هر چه در حق ظالم بگوید به شرطی که توهین نباشد ناسزا نباشد هیچ گونه ایرادی ندارد آیا مردم ما مظلوم هستند یا نه؟ اگر در جامعه ما گرانی هست و واردات بی رویه هست برای چه کسانی است؟ در جامعه ما مشکلات وجود دارد و مقصر این مشکلات در دست چه کسانی است؟  این ستم ها بر چه کسانی وارد میشود؟
وی ادامه داد:  نکته دوم این است که رابطه بین مردم ومسئولین باید دو طرفه باشد و اینکه فقط دولت بر مردم حق دارد درست نیست بلکه مردم هم بر دولت حق دارد,  مردم حق ندارند در جامعه اختلال به وجود بیاورند اما دولت هم حقی ندارند بی عدالتی کند بلکه باید وظایف خود را به خوبی در حق مردم ادا کند.

امام جمعه زاهدان گفت: به فرموده مقام معظم رهبری باید بین مطالبات مردم و گروهی که اموال بیت المال را تخریب می کنند و پرچم را به آتش می  کشند و اعتقادات مردم را زیر سوال می برند فرق باشد قطعا باید تو جواب محکمی به  این چنین آدم ها داده شود مطالبات مردم سرجای خود اما به اغتشاشگری و به آتش کشیدن پرچم این نظام باید جواب دندان شکنی داده شود.
وی تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند ما ضعف‌هایی داشتیم باید ببینیم مشکلات ما کجاست؟
امام جمعه زاهدان گفت: مقام معظم رهبری فرمود بله تحریم داریم مشکلات اقتصادی داریم و شکی در آن نیست اما تمام این ها 30 درصد موضوع است 70 درصد دیگر مشکلات بی تدبیری مسئولین و بی مدیریتی است.
سلیمانی در پایان گفت: تکلیف دولت مشخص است در دولت یازدهم وقت 100 روزه خواستند تا تحریم را بشکنند و مشکلات  اقتصادی را رفع کنند این دولت تجربه ای 4 ساله  را در کارنامه دارد پس باید بهانه ها را کنار بگذارد و برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

فرمان اغتشاشات در اتاق فکر آمریکا صادر شد

مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش با دعوت خود و نمازگزارن به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: پیامبر مکرم اسلام حضرت محمدمصطفی(ص) همواره به رعایت تقوای الهی دعوت و سفارش می کردند چرا که رمز رستگاری و خوشبختی در دنیا و آخرت تقوا است.

وی با بیان اینکه مومنان لازم است همیشه تقوای الهی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند، تصریح کرد: با رعایت تقوای الهی می توانید در مشکلات و مصیبت ها باید قوی و مستحکم باشید و بر خداوند باری تعالی توکل کنید.

مولوی شهنوازی با اشاره به اغتشاشات و آشوب های اخیر، خاطرنشان کرد: عوامل استکبار جهانی حامیان اصلی فتنه گران بودند و سعی می کردند تا به نظام لطمه و آسیب وارد شود اما با بصیرت و هوشیاری مردم غیور ایران اسلامی این نقشه ها، نقش برآب شد و مثل همیشه دشمنان شکست خوردند.

وی با بیان اینکه ملت غیور ایران اسلامی همواره در مقابل دشمنان متحد و پشتیبان نظام و ولایت هستند، گفت: مردم شهرستان خاش و استان سیستان و بلوچستان در روزهای اخیر حماسه عظیمی خلق کردند و همه اقشار مردم پای کار آمدند و پای انقلاب ایستادند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش یادآور شد: مردم شهرستان خاش اعلام کردند که هرکجا که نظام در خطر باشد در صحنه حاضر می شوند و به دشمنان ثابت می کنند که پشتیبان نظام و رهبری هستند.

وی ادامه داد: زنان و مردان غیور خاشی در طول تاریخ با ولایت همراه بوده و هستند و  از آحاد مردم این شهرستان که در محکومیت اغتشاشات به صحنه آمدند و اعلام وفاداری به نظام و ولایت کردند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

مولوی شهنوازی با اشاره به به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم قم به مناسبت ۱۹ دی، افزود: حضور و بصیرت مردم آتش فتنه جدید  را خاموش کرد و نشان داد که مردم ایران اسلامی وفادار، با همت، زمان شناس و لحظه شناس هستند.

وی گفت: بی تردید هر زمانی که مردم وارد مبارزه شوند، پیروزی حاصل خواهد شد و انقلاب با حضور پرشور مردم پیروز شد، همین مردم جنگ هشت ساله تحمیلی را اداره کرده و جانانه مقاومت کردند.

مولوی شهنوازی با اشاره به 26 دی سالروز فرار شاه خائن از کشور، تصریح کرد: در این روز شاه و همسرش پس از ظلم زیاد در حق مردم ایران، با خفت و خواری فرار کردند و کمتر از یک ماه بعد نیز طومار حکومت دو هزار و 500 ساله شاهنشاهی برچیده شد.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین روزهای تاریخ کشور فرار شاه خائن از کشور بود، اذعان کرد: شاه خائن زمانی که عزم و اراده ملت ایران را به رهبری امام خمینی(ره) دید مجبور به فرار از ایران شد.

 

افول دولت آمریکا نزدیک است

حجت الاسلام سید عبدالحسین سجادی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری اظهار کرد: دشمنان از روزی که ما انقلاب کردیم همیشه دنبال ضربه زدن و آسیب به ایران اسلامی بودند و با کمک حامیان خود در منطقه هشت سال جنگی را ایجاد کردند که برای ما خیر و برکت و برای آنها شکست را به دنبال داشت و این دشمن همیشه از ولایت فقیه ضربه خواهد خورد.

وی افزود: دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران پس از جنگ تحمیلی فتنه هایی را در سالهای 78 و 88 و در طی هفته های اخیر برای نابودی ما ایجاد کرد اما مردم با بصیرت و آگاه ایران که همیشه عاشق رهبری، اسلام ناب محمدی و امام و شهدا هستند، فتنه ها را خنثی و در مقابل این توطئه ها محکم و استوار ایستادند.

امام جمعه موقت ایرانشهر تصریح کرد: قرآن کریم سه شاخص امام شناسی، ادامه دادن راه پیامبراکرم(ص) و اهل بیت، زمان شناسی را برای بصیرت بیان می کند، یعنی شناخت ولی فقیه به عنوان امام جامعه و یاری کردن او در شرایط و زمان حساس، مقابله با ظلم و ستم و حمایت از مظلوم راه های داشتن بصیرت است که به ما کمک می کند در مقابل فتنه و توطئه دشمن ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام سجادی با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب مبنی بر نزدیک بودن نابودی استکبار جهانی ابراز کرد: افول دولت استکباری آمریکا با توجه به اقدامات اخیر سازمان ملل و اتحادیه اروپا نزدیک است و برخی حامیان او در منطقه از جمله عربستان سعودی بدانند با پول خرج کردن نمی توانند کاری را پیش ببرند و عاقبت آنها همچون صدام حسین خواهد شد.

وی با قدردانی از تمام نیروهای امنیتی، نظامی، بسیج و سپاه در برقرای آرامش و امنیت جامعه در مقابل با فتنه گران و آشوب گران گفت: دشمنان ما بدانند طبق فرمایش رهبری اگر باردیگر وارد منطقه شوند و به خسارت بزنند جواب سخت و دندان شکن آنها را خواهیم داد و تقاص می گیریم.

امام جمعه موقت ایرانشهر ما برای ارزشهای اسلام انقلاب کردیم، خطاب به مسئولین تاکید کرد: نسل سوم انقلاب کمتر از مردان بزرگ و تاثیرگذار اول انقلاب نیستند و مسئولین باید قدردان این جوانان و مردم با بصیرت باشند و مخلصانه به این مردمی که بی ادعا حاضرند جانشان را فدای انقلاب شود، خدمت رسانی کنند.

حجت الاسلام سجادی با گلایه از دولت مردان بیان کرد: برخی از مسئولین اقتصادی دارای تفکرات لیبرالی هستند اما باید بیدار باشند که مردم ایران این تفکر لیبرالی را نمی خواهد و در مقابل آن ایستادگی می کند.

وی با اشاره به تاکید رهبرمعظم انقلاب برای روشنگری در جامعه خاطر نشان کرد: باید هرکس که تریبون و مخاطب در دست دارد اهداف و برنامه های خصمانه دشمن را برای جامعه به ویژه جوانان تبیین و روشنگری کند تا آنها راه مقابله با این توطئه ها را فرا بگیرند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با اشاره به 27 دی سالروز شهادت روحانی شهید نواب صفوی و شهدایی فداییان اسلام، اظهار کرد: در این روز این شهیدان به جرم دفاع از ارزش های اسلامی، مظلومانه توسط رژیم ستم شاهی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

شورای انقلاب با هدف انتقال حکومت از نظام سلطنتی به نظام اسلامی تشکیل شد

حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری در خطبه های نماز جمعه بخش جلگه چاه هاشم با اشاره به سالروز تشکیل شورای انقلاب به فرمان بنیان گذار انقلاب اسلامی در سال 57، گفت: این شورا قبل از ورود امام (ره) به میهن در 22 دی ماه سال 57 تشکیل شد.

خطیب نماز جمعه بخش جلگه چاه هاشم تصریح کرد: شورای انقلاب متشکل از شخصیت های انقلابی، سیاسی و مذهبی بود که با هدف انتقال حکومت از نظام سلطنتی به نظام اسلامی تشکیل شد.

وی در ادامه به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مردم قم که به مناسبت سالروز قیام تاریخی مردم این شهر برگزار شده بود اشاره و اظهار کرد: رهبر انقلاب در این دیدار از مردم کشورمان به دلیل حضور در راهپیمایی اخیر قدردانی و تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین بامری با بیان اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی، گروهک منافقین و عربستان سعودی از حامیان اغتشاشات اخیر در کشورمان بودند، افزود: این دشمنان نظام اسلامی ما از تجمات مردمی سوء استفاده کردند.

امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از ماه ها قبل برای این اغتشاشات در کشورمان برنامه ریزی کرده بودند، ادامه داد: اما ملت مسلمان ایران با هوشیاری توطئه های آنان را خنثی می کند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند: این هزینه تراشی ها و اغتشاشاتی که دشمنان در کشور ما به وجود آوردند بی پاسخ نخواهد ماند و ما تقاص می گیریم.

 

مردم با حضور در راهپیمایی، توطئه دشمنان را خنثی کردند

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان دلگان به سالروز تشکیل شورای انقلاب شورای انقلاب به فرمان امام خمینی (ره) در 22 دی ماه سال 1357 اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک شده بود، امام (ره) با صدور فرمانی، چند نفر از مبارزین و شخصیت های برجسته را به عنوان شورای انقلاب منصوب کردند.

امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه وظیفه شورای انقلاب این بود که زمینه تشکیل دولتی انقلاب را فراهم بکند، تصریح کرد: شورای انقلاب که قبل از ورود امام خمینی (ره) به میهن و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد.

وی با اشاره به به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مردم قم، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار از ملت ایران برای حضور به موقع، بصیرت و تیزبینی آنان قدردانی و تجلیل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین بامری با بیان اینکه توطئه و فتنه ای به بهانه گرانی اجناس شکل گرفت، اضافه کرد: دشمنان انقلاب و نظام از این موضوع با توجه به شکست هایی که از نظام اسلامی در عرصه منطقه ای و بین المللی دیده بودند، برنامه ریزی های کرده بودند که این اعتراضات را به سمت و سوی دیگر به انحراف بکشاند.

وی با تاکید بر اینکه و دشمنان از آن سو از این حوادث برای نابودی و ضربخ زدن به اصل نظام اسلامی بهره برداری کنند، افزود: اما مردم غیور کشورمان با تیزبینی و با بصیرت و با حضور چشمگیر در راهپیمایی، توطئه دشمنان را خنثی کردند.

خطیب جمعه دلگان با بیان اینکه ملت مسلمان ایران با حضور در راهپیمایی علیه اغتشاشگران، همه مکر و نقشه های دشمنان را بر باد دادند، اظهار کرد: رهبر انقلاب در دیدار اخیر با مردم قم فرمودند: نه یک بار بلکه هزار بار از این ملت تشکر می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین بامری با اشاره به اینکه در فتنه های سال 78 و 88 پرچم کشورمان سوخته نشد، گفت: اما در اغتشاشات و فتنه دی ماه امسال، این آشوبگران پرچم کشورمان را به آتش کشیدند.

امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه وظیفه مسئولان این است که برای خدمت به مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزند، خاطرنشان کرد: مسئولان هر چه از وظیفه خود کوتاهی کنند، به اهداف دشمنان کمک می کنند.

 

مسئولان در صورت عدم پایبندی به تعهدات فورا برجام را پاره کنند

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشرفیان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر عنوان کرد: امروز جمعه 12 ژانویه قرار است رئیس جمهورآمریکا در مهلت سه ماهه درباره پایبندی ایران به برجام اعلام نظر کند و از طرفی هم باید بعضی از تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران که طبق برجام اجرای آنها تعلیق شده را برای یک دوره 4 یا 6 ماهه تمدید کند، گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه آیا ترامپ پایبندی ایران به برجام را تایید می کند یا نه وآیا تعلیق تحریم ها را تمدید می کند یا نه وجود دارد، اما آنچه مهم است آژانس بین المللی بارها پایبندی ایران به مفاد توافق نامه برجام را تایید کرد.

وی افزود: ایران اسلامی حسن ظن و وفاداری خود به این توافق نامه و تعهد را ثابت کرد و همیشه این آمریکا بود که از بین اعضای 1+5 بیشترین عهد شکنی و نقض برجام را مرتکب شده است تا جایی که حتی وزیر دفاع و وزیر خارجه دولت ترامپ از این بی شرمی و وقاحت آشکار در نقض فاحش برجام و تهدید به لغو آن، رئیس جمهور ابله آمریکا را هشدار می دهند که از مخالفت و دشمنی مستقیم با ایران دست بردارد اما هنوز دست از شیطنت و سنگ اندازی در مسیر پیشرفت تعالی ملت ایران بر نداشته و سعی کرد تا متحدانش در کنگره و اروپایی ها را با خود همراه کند اما موفقیت زیادی نداشت و نتوانست اروپایی هایی را متقاعد کند.

 
امام جمعه شهر علی اکبر بیان کرد: در آشوب های اخیر و موارد مثل آن مستقیما از هرگونه آشوب و اغتشاش و کشاندن جنگ به داخل خاک ایران حمایت کرد و با دخالت در امورداخلی کشور برجام را نقض کرد همانطور که بارها وبارها نقض عهد کرده است و احتمالا این آشوب هایی که توطئه خود آمریکا بوده بهانه ای باشد برای توجیه لغو برجام و شانه خالی کردن آمریکا از انجام و اجرای تعهداتش، هر چند که بارها به سبب دخالت های نا به جا تودهنی محکمی خورده نظیر آنچه در اغتشاشات اخیر اتفاق افتاد که نماینده آمریکا سعی کرد این موضوع را در صدر موضوعات شورای امنیت قرار دهد و درخواست برگزاری جلسه اضطراری علیه جمهوری اسلامی ایران کرد تا موج جدیدی علیه ایران شکل بدهد جلسه تشکیل شد اما در عمل باعث انزوای بیشتر آمریکا به خاطر سوء استفاده از شورای امنیت و دفاع اروپایی ها از توافق هسته ای در برابر اغتشاش گری آمریکا شد و با دیگر آمریکایی ها به خاطر دشمنی با ملت ایران و دخالت در امور کشور ذلت شکست و انزوای بین المللی را تجربه کردند.

حجت الاسلام اشرفیان تصریح کرد: حتی نماینده روسیه در سازمان ملل پاسخ های قاطعی به آمریکا داد و اعلام می کند برای همه مشخص است برنامه ای که امروز در دستور کار شورای امنیت قرار گرفته ارتباطی با صلاحیت این شورا ندارد و آمریکا باعث تضعیف شورای امنیت است و خطاب به نماینده آمریکا می گوید شما به جای اینکه انرژی شورای امنیت را صرف مسایل افغانستان، سوریه و لیبی کنید آن را برای مسایل داخلی کشور ها صرف می کنید در شرایطی که امروز اوضاع داخلی ایران نرمال شده دلیلی برای برگزاری این جمله وجود ندارد.

 
وی ادامه داد البته باید از آمریکا تشکر کرد چون پیام هایی که برای ایرانیان ارسال کرد باعث همبستگی مردم این کشور و هوشیاری بیشتر آنها شد.

خطیب جمعه شهر علی اکبر ابراز کرد: به هر حال تعلیق تحریم ها تمدید شود یا نه باید دستگاه دیپلماسی، مجلس و شورای نظارت برجام و همه مسئولان نظام یک موضع واحدی دربرابر هرگونه تصمیم آمریکا بگیرند چراکه آمریکای شکست خورده در انتظار اختلاف مواضع مسئولان ایرانی است تا از شکاف این اختلاف نظرها اهداف شوم خود را دنبال کند در صورت عدم تمدید بر اقتصاد ما تاثیر منفی بگذارد به هر حال اگر برجام بمیرد قاتل آن ترامپ بوده و جسد برجام نمادی از مکر و نیرنگ و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا است همان موضوعی که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید کردند که آمریکا قابل اعتماد نیست و به این مذاکرات او هم خوشبین نیستم.

 
وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری تنها راه نجات از بحران اقتصادی کشور را عمل به نسخه اقتصاد مقاومتی دانستند که چشم طمع را از بیگانه دور کنید و به توان و تولید داخلی امید وار باشید، اقتصاد مقاومتی را در عمل با حمایت از تولید داخلی و مبارزه جدی با قاچاق و واردات بی رویه نشان بدهند نه با شعار و سمینار برگزار کردن.

حجت الاسلام اشرفیان اذعان کرد: انتظار ملت بزرگ ایران از مسئولان قوای سه گانه به ویژه دولت این است که اجازه ندهد برجام دلیلی برای هرگونه سوء استفاده و توهین و دخالت طرف مقابل به ویژه آمریکای جنایتکار شودو در صورت عدم پایبندی به تعهدات و عدم تمدید تعلیق تحریم ها فورا برجام را پاره کنند و مانند روسای جمهور پیشین آمریکا به زباله دان تاریخ بفرستند.

 

سرمایه گذاری خارجی هیچ کمکی به توسعه اقتصادی کشور نمی کند

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی امام جمعه چابهار گفت: اگر مسئولین کشور ما مانند مولا امیرالمومنین علی (ع) رفتار کنند به توده مردم نزدیک می شوند و مدیری که ساعت مچی ۱۴ میلیونی به دستش می کند چطور می تواند با کمیته امدادی با درآمد ۲۰۰ هزار تومانی در ماه هم نشین شود.
وی با دعوت مردم به تقوا و پرهیزکاری افزود: مسئولین از گناه پرهیز کنند چرا که عواقب آن بدتر از گناهان عموم مردم می باشد، امروز سالروز تشکیل شورای انقلاب اسلامی در سال ۵۹ است و این تیز بینی امام راحل بود که در آستانه پیروزی جمهوری اسلامی این شورا تشکیل شد.
وی با اشاره به مشورت کردن در امورات کشوری ادامه داد: بعضی از مسئولین ما خودشان را تافته جدا بافته می دانند و هر موردی که به نظرشان می رسد اجرا می کنند در حالی که خداوند به حضرت رسول (ص) می فرماید با مردم مشورت کن و در جامعه هم  مشورت جزو الزامات محسوب می شود.
امام جمعه چابهار عنوان کرد: مسلم است که آمریکا با کشور ما دشمن می باشد وقتی که هواپیمای مسافربری را می زند و تحریم را در کشور اجرا می کند این همان پاتک است، همیشه بصیرت مردم ما باعث شده تا حرکات مذبوحانه و تحریک های ایجاد کننده در کشور با شکست  دشمن همراه شود.
حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: دشمنان انقلاب با کودتا، حمله نظامی، جنگ هشت ساله، توطئه ۸۸ و تحریم وارد شده‌اند و جواب نگرفته اند الان با تحریک وارد شده اند، آمریکا و صهیونیسم ضلع اصلی این سنگ اندازی ها می باشند و عربستان به عنوان گاو شیرده هزینه ها را پرداخت می کنند.
وی منافقان را پیاده نظام های آمریکا خطاب و تشریح کرد: در چابهار برخی با گرانی و مشکلات زندگی مشکل داشتند و برحق هم بودند اما وقتی دیدند فتنه گرانی از وجود این ها قصد سواستفاده داشتند کنار کشیدند و در راهپیمایی روز دوشنبه بر ضد دشمنان شعار سر دادند.
وی بیکاری، گرانی و رکود را زخم های حل شدنی دانست و خاطرنشان کرد: سرمایه خارجی مشکلات کشور ما را حل نخواهد کرد و مسئولین با تکیه به این ملت بزرگ قادرند به مشکلات کشور فائق آیند.

 

پشت پرده اغتشاشات اخیر آمریکا و آل سعود بود

حجت الاسلام محمد پیری زاده در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با بیان اینکه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نماد و مظهر عمل به تقوا هستند، اظهار کرد: باید سیره و سبک زندگی ائمه را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهیم و در این راه قدم برداریم تا به رستگاری و تقوا برسیم.

وی با بیان اینکه تقوا  بهترین توشه برای سفر آخرت و قیامت است، گفت: مومنان باید همیشه برای رسیدن به تقوای الهی تلاش کنند و رستگاری را سرلوحه زندگانی خویش قرار دهند و در مقابل  بسیاری از مشکلات و مصیبت های این دنیا فانی و گذرا مقاومت و ایستادگی و بر پروردگار جهانیان توکل کنند.

حجت الاسلام پیری زاده با اشاره به اغتشاشات و آشوب ها در هفته های اخیر، تصریح کرد: پشت پرده این اقدامات ننگین آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و عوامل منطقه ای آن‏ها همچون رژیم وهابی آل‏ سعود بود.

وی افزود: خوشبختانه این توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان از صدر انقلاب تاکنون همواره با بصیرت و بیداری ملت همیشه در صحنه و ولایت‌مدار ایران اسلامی خنثی می شود و مانند گذشته دشمنان قسم خورده ایران را ناکام و مأیوس گذاشتند.

امام جمعه موقت شهرستان خاش خاطرنشان کرد: ناآرامی ها و آشوب اخیر در کشور به دنبال مسائل اقتصادی بود که متاسفانه عده ای فرصت طلب با موج سواری ضدانقلاب دست به خرابکاری در شهرها زدند و اموال عمومی و بیت المال را تخریب کردند که باید به سزای اعمال ننگین خود برسند.

وی ادامه داد: عزت، امنیت و پیشرفت امروز کشور مرهون ایثار و خون شهدا هستند و در روزهای اخیر با حضور پرشور و دشمن شکن مردم در راهپیمایی حمایت از انقلاب اسلامی را نشان دادند که جای تشکر و قدردانی دارد.

حجت الاسلام پیری زاده یادآور شد: دشمنان انقلاب و نظام مقدس اسلامی باید بدانند که هرگز فتنه ها و توطئه های شوم آنها بر روی مردم و نظام تاثیر ندارد و برعکس باعث وحدت، یکپارچگی و اتحاد بین مردم و نظام می شود.

وی با اشاره به 24 دی سالروز امضای قرارداد ننگین بین مصر و اسراییل، افزود: رئیس جمهور خائن مصر معاهده صلحی با رژیم غاصب صهیونیستی را امضاء کرد و با خاری سازش کرد که بعد از گذشت چندین سال هنوز این کشور غاصب به ذره ای از تعهدات خود عمل نکرده است .

امام جمعه موقت شهرستان خاش با اشاره به سالروز 27 دی سالروز شهادت روحانی مجاهد شهید نواب صفوی، تصریح کرد: این شهید والامقام یک شخصیت جهانی بود و فداییان اسلام در سال 1334 در محاکمه ای فرمایشی توسط رژیم سفاک شاهنشاهی، در حالی که اذان می گفتند تیرباران شدند و به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

وی با اشاره به سالروز 26 دی سالروز فرار شاه خائن، ادامه داد: محمدرضا پهلوی از ایران در سال ۵۷ فرار کرد و این اقدام در واقع نتیجه حضور خونین مردم در هفدهم شهریور و تاسوعا و عاشورای سال ۵۷ بود که پایه های رژیم منحوس پهلوی را به لرزه درآورده بود.

حجت الاسلام پیری زاده با  بیان اینکه فرار شاه از کشور باید درس عبرتی باشد برای حکام مستکبر که بر مردم کشور و سرزمین خود ظلم می کنند، اذعان: پس از قیام خونین مردم در این ایام دیگر رژیم پهلوی و شاه جرئت و توان مقاومت در مقابل مردم را نداشت به همین دلیل نیز عرصه را به انقلابیان واگذار کرد.

وی با اشاره به تغییر رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در هفته اخیر، اظهار کرد: حجت الاسلام علی اکبری خدمات و مجاهدت های وی در دوران جنگ هشت ساله دفاع مقدس در لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) و افتخار جانبازی برگ زرین زندگی این عالم است.

 

آمریکا و غرب هرگز خیرخواه ملت ایران نیست

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه اظهار کرد: ایمان نعمتی بزرگ است که خداوند به مسلمین عطا کرده است و به جهت این ایمان در مقابل کفار سربلند و پیروز هستیم، علمای اسلام باید در راه تعلیم مردم، صبور و بردبار باشند، پیامبر نیز در مبارزه با کفار صبر و بردباری پیشه کرد تا اسلام را گسترش دهد.

وی افزود: اتحاد و اخوت خوبی در شهرستان میرجاوه حاکم است و این وحدت و برداری در سایه اسلام و انقلاب اسلامی ایجاد شده است، تجربه ثایت کرده است هرگاه کفار و دشمنان در صفوف مسلمین رخنه کرده اند یکدلی و اتحاد از جامعه رخت بسته است.

وی با اشاره به دشمنی آمریکا و غرب با نظام جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال نفوذ در کشور و بر هم زدن اتحاد کشور است آمریکا در هر کشوری نفوذ کرده به جز ویرانی و مصیبت برای آن به ارمغان نیاورده است، ناامنی ها و بی ثباتی های امروز در منطقه ارمغان نفوذ آمریکا در کشورهای منطقه مانند افغانستان است.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: آمریکا و غرب هرگز خیرخواه ملت ایران نیست و مردم باید برای در امان ماندن از دسیسه های شیطان بزرگ به نصایح رهبر معظم انقلاب گوش جان بسپارند چراکه ایشان با بصیرت راه را از بیراهه نشان می دهند.

 

فتنه با مدیریت بیگانگان به بهانه‌ مشکلات اقتصادی در پوشش اعتراضات مردمی انجام شد

حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی امام جمعه موقت شهرستان سراوان‌ در جمع نماز گزاران جمعه با اشاره به حوادث رخ داده در روزهای گذشته در کشور،گفت: اتفاقاتی که در برخی از شهرهای کشور با مدیریت بیگانگان در راستای تخریب وجهه انقلاب اسلامی در راستای تخریب جایگاه مقام عظمای ولایت به بهانه مشکلات اقتصادی و در پوشش اعتراضات مردمی و با هدف خیانت به نظام توسط منهدام انجام شد.

وی با بیان اینکه این اعتراضات، اعتراض نبود بلکه اغتشاش بود، اظهار کرد: تجمع قانونی آن است که با حکم و مجوز فرمانداری هر شهر با ملاحظه تدابیر امنیتی و ترافیکی و مسائل حساس توسط افراد شناخته شده و نه توسط بیگانگان، جا و مکان آن مشخص شود.

امام‌جمعه موقت شهرستان سراوان ایجاد هر گونه تجمع غیر قانونی را محکوم کرد و ادامه داد: اغتشاش گران باید به اشد مجازات برسند.

حجت الاسلام و المسلیمن مرادی حمایت از حق را بر همگان واجب دانست و از دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، نظامی، انتظامی، رئیس جمهور و استانداران و فرمانداران که به راحتی فتنه باطل را خنثی کردند، تشکر کرد.

وی با اشاره به شهادت شهید مصطفی احمدی روشن، تصریح کرد: این شهید از دوران کودکی در یک خانواده انقلابی و‌ فرهنگی جهت اعتلای کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه فیزیک هسته ای تلاش های فراوانی انجام داده است.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: اگر به علوم پایه و علوم فنی در هر کشور توجه شود، قطعا آنها در گسترش علوم نظری موفق تر از خود آن افرادی که در علوم نظری تلاش می کنند، عمل می کنند.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: امروزه پذیرش علم بسیار بالا است، علوم دین با علوم نظری دین مبتی بر وحی و متصل به نور الهی است که تکذیب نمی شود اما گاها داده های آزمایشگاهی تکذیب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین با بیان اینکه برای تجلیل از مصطفی احمدی روشن باید راه وی را ادامه دهیم، اضافه کرد: امثال احمدی روشن به صورت گمنام در بین جوانان‌وجود دارند که باید به این افراد توجه شود و پژوهانه دانشگاه ها اگر افزایش پیدا کند و در راه درست انجام شود، نتیجه خواهد داد.

وی با بیان اینکه هر کس با پژوهش و آزمایشگاه ها مخالف است حتما مشکل دارد، اظهار کرد: جهادی که در دانشگاه ها توسط دانشجویان انجام می شود، کمتر از جهاد در جبهه و جنگ نیست.

امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به شهادت شهید نواب صفوی و یارانش و با توجه به فعالیت ۱۰ ساله  گروه فداییان اسلام، افزود: شهید نواب صفوی در نجف زندگی می کرد و هنگامی که متوجه نوشته شدن کتاب هایی علیه مذهب شیعه و مطرح شدن شبهایی علیه این مذهب شد، با مشورت مراجع تقلید به همراه گروهی از جوانان وارد کشور شد که به صورت علنی تفکر صریح شیعی را مبنی بر حکومت شیعی راه اندازی و علنی کرد که این عالم جلیل القدر در ۲۷ دی ماه سال ۱۳۳۴ به شهادت رسید.

 

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com