کد خبر ۵۴۹۷۷ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵

نمایش 205 اثر هنری در دوازدهمین دوسالانه تصویرگران قم

محسن مقدادی روز سه شنبه در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا افزود: دوازدهمین دوسالانه تصویرگران استان قم شب گذشته در نگارستان اشراق و نگارخانه سوره در شهر مقدس قم آغاز به کار کرد.
وی افزود: این نمایشگاه تا هشتم اسفندماه امسال، صبح ها از ساعت 8 تا 13 و عصرها از ساعت 16 تا 20 میزبان علاقه مندان خواهد بود.
وی ارتقای سطح کیفی این دوسالانه نسبت به دوره قبل را از جمله ویژگی های ممتاز آن دانست و ادامه داد: اگر چه از نظر کمی تعداد آثار دریافتی به دبیرخانه این دوسالانه نسبت به دوره قبل کاهش یافته ولی کیفیت آثار ارائه شده در این دوسالانه رشد قابل توجهی نسبت به دوره قبل داشته است.
مقدادی، نوع تکنیک در آثار ارائه شده در این نمایشگاه را از دیگر ویژگی های این دوسالانه هنری دانست و گفت: آثار ارائه شده در این دوسالانه تخصصی از نظر تکنیک دارای تنوع بسیاری است به گونه ای که در این نمایشگاه آثاری با تکنیک های مدادرنگی، سیاه قلم، گواش، اکرولیک، کلاژ، اکولین، رنگ روغن، سیاه قلم و حتی تکنیک دیجیتال به نمایش گذاشته شده است.
وی خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی را از جمله شاخص داوران برای انتخاب آثار برگزیده اعلام کرد و گفت: شاخص اصلی در انتخاب آثار برگزیده تکنیک به کار گرفته برای خلق آن اثر هنری نیست بلکه آن چه اهمیت دارد خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی ارائه شده در اثر است.
مقدادی افزود: از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در حاشیه این نمایشگاه برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی برای آموزش و ارتقای سطح فنی هنرجویان و علاقه مندان است.
تاکنون 70 دوسالانه تخصصی هنرهای تجسمی در رشته های تصویرسازی، نقاشی، کاریکاتور، گرافیک، نگارگری و طراحی در قم برگزار شده است.
7404/ 1175 خبرنگار: محمد زمانی راد ** انتشار: رضا علیمحمدی
انتهای پیام
برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com