کد خبر ۵۶۷۴۶ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۹
هشدار رئیس اورژانس قم به والدین؛

هیجانات فرزندان خود را در آیین چهارشنبه آخر سال کنترل کنید/سال گذشته 77 نفر مصدوم شدند

دکتر محمد شهیدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم گفت: سال گذشته در آیین چهارشنبه آخر سال متاسفانه 77 نفر مصدوم شدند که 44 نفر آنها به مراکز درمانی منتقل و بستری شدند.

به گزارش پایگاه اطلاعه رسانی خبر قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر محمد شهیدی با اشاره به در پیش بودن شب چهارشنبه آخر سال گفت: با بهره گیری از تجربه بزرگترهای خانواده و رجوع به سنت های درست گذشته، کودکان را نسبت به خطرات استفاده از وسایل محترقه آتش زا و ترقه آگاه نماییم.

وی اضافه کرد: تجربه نشان داده درجشن هایی که بزرگترها کنار فرزندانشان حضور داشته اند، رفتارهای مخاطره آمیز بسیار کمتر رخ داده و کودکان و نوجوانان آسیب کمتری دیده اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم گفت: مرکز اورژانس 115 قم همانند هر سال در چهارشنبه آخر سال در آماده باش کامل قرار دارد و تمام نیروهای این مرکز مانند هر سال دوره های بازآموزی در برخورد با مصدومان سوختگی و صدمات ناحیه چشم، سر و صورت را به صورت فشرده گذرانده اند.

دکتر شهیدی ادامه داد: تمام آمبولانس ها، اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس 115 آماده پوشش سراسری سطح استان بوده و پیش بینی لازم برای تجهیزات مورد نیاز صورت گرفته است.

وی عنوان داشت: سال گذشته 77 نفر شامل 63 مرد و 14 زن در حوادث چهارشنبه آخر سال استان قم مصدوم شدند که 33 نفر در محل حادثه درمان و 44 نفر نیز به مراکز بیمارستانی منتقل و بستری شدند که عید خود را مجبور بودند در بیمارستان بگذرانند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم با بیان این که شایع ترین نوع آسیب، سوختگی بوده است، افزود: یک مورد قطع انگشت، 15 مورد آسیب به گوش، 21 مورد آسیب به نواحی دیگر صورت گزارش شده است.

دکتر شهیدی اضافه کرد: شایع ترین قسمت آسیب دیده بدن سر و صورت بوده و افراد بین 10 تا 20 سال بیشترین آسیب را دیده بودند.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com