کد خبر ۵۸۴۳۲ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
آیت الله امینی:

نگاه مسئولان به قم متناسب با جایگاه آن باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موقعیت ویژه و منحصربه فرد قم گفت: نگاه مسئولان کشور به این استان باید متناسب با جایگاه آن باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، آیت الله ابراهیم امینی دردیدار سید مهدی صادقی استاندار افزود: حضور مسئولان کشور در قم و دیدارهای ایشان با مراجع عظام نمایانگر جایگاه ویژه این استان است.

وی افزود: با وجود آگاهی از ظرفیت های قم، نگاه ها به توسعه این استان متناسب با شایستگی آن نبوده است.

وی در ادامه به مساله تک شهرستانی بودن استان قم به عنوان یکی از چالش های جذب اعتبارات اشاره کرد و گفت: این مساله با پیگیری از مسئولان کشور قابل حل خواهد بود.

سید مهدی صادقی استاندار قم نیز در این جلسه توضیحاتی پیرامون طرح های مهم استان از جمله بحث فرودگاه، طرح شهید کاظمی، قطار تهران- قم- اصفهان، مونوریل، تصفیه خانه فاضلاب و نیز مساله اشتغال استان ارائه کرد.

ساخت فرودگاه بین المللی قم در سال 1390 با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حالی در دستور کار قرار گرفت که بعد از گذشت 6 سال هنوز بلاتکلیف است.

این فرودگاه که در جاده قم - سلفچگان واقع شده، از شهر قم در حدود 25 کیلومتر و از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران 125 کیلومتر فاصله دارد.

قم با مساحت حدود 11 هزار کیلومتر مربع درحاشیه کویر، در مرکز کشور ایران و درجنوب استان تهران، شمال اصفهان، شرق استان مرکزی و غرب سمنان واقع شده‌ است.

استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، خلجستان، کهک، جعفریه و سلفچگان است.

 

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com