کد خبر ۵۸۴۷۶ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲

نخستین نیروگاه خورشیدی قم در سالجاری به بهره برداری می‌رسد

‌مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از بهره برداری از نخستین نیروگاه خورشیدی قم در اوایل سال جاری خبر داد.

‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از ایسنا‌، پیام جوادیان با اشاره به لزوم احداث نخستین نیروگاه خورشیدی قم‌ اظهار کرد: با توجه به اینکه در تامین انرژی با مشکلات زیادی مواجه هستیم از تعمیر و نگهداری تا منابع محدود، از همین رو ایجاد نیروگاه‌های خوشیدی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر در دستور کار قرار گرفت.


مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: از ابتدای سال 96 موضوع فرهنگسازی و احداث نیروگاه‌های خورشیدی با جدیت دنبال شد و در نهایت برای ساخت یک نیروگاه  20کیلو وات در مجاورت شهرداری مرکز اقدام شد.


جوادیان گفت: این نیروگاه از ابتدای سال 97 قابل بهره برداری است و شهروندان نیز می‌توانند از نزدیک با نحوه فعالیت این نیروگاه آشنا شوند.


وی با بیان اینکه یکی از سرمایه گذاری‌های مناسب، ایجاد نیروگاه های خورشیدی توسط شهروندان است، ادامه داد: هر شهروند می‌تواند در محل زندگی خود نیروگاه 5 کیلو واتی احداث کند که با توجه به شرایط موجود می‌توانند قرارداد 20ساله با شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو منعقد و برق تولیدی خود را به فروش برسانند.


مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم یادآور شد: این سرمایه‌گذاری مطمئن است که طی 3تا 4 سال سرمایه اولیه برگشت پیدا می‌کند و 16سال آتی آن سود حاصل از این سرمایه گذاری است.


جوادیان خاطرنشان کرد: هر نیروگاه 5 کیلو واتی نیازمند 30 میلیون تومان سرمایه اولیه است که در شهر قم با توجه به تعداد روزهای آفتابی 40 ماهه هزینه‌ها برگشت پیدا می‌کند.


وی از احداث یکی از بزرگترین نیروگاه‌های بزرگ شهر به ظرفیت 100کیلووات در بوستان غدیر خبر داد و گفت: اوایل سال 97 عملیات ساخت این نیروگاه به صورت مشارکتی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com