کد خبر ۵۸۹۶۶ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۲

قم از محروم ترین استان های کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از ایرنا، وی روز یکشنبه در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: بیابان های قم به شکل بی آب و علف مانده است و به آن توجهی نمی شود.
وی با تاکید بر بسیج کردن همه امکانات برای بهره گیری از قابلیت های کشاورزی قم گفت: اگر افراد قدرتمند و توانمند این کار را انجام دهند این یکی از خدمت های بزرگ به جامعه است.
استان قم بیش از یک میلیون و 123 هزار هکتار وسعت دارد که 47 هزار هکتار آن مربوط به شهر قم و حریم آن می باشد، همچنین 105 هزار هکتار از این اراضی به زمین های کشاورزی اختصاص دارد و حدود 970 هزار هکتار زمین های استان جزو منابع ملی بوده و در اختیار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری قم به نمایندگی از دولت قرار دارد.
آیت الله نوری همدانی همچنین با اشاره به معضل ریزگردها و آلودگی هوا در شهرهایی مانند اهواز، تهران و قم افزود: از بین رفتن زمین های کشاورزی و خشک شدن تالاب ها در اطراف شهرها از جمله عوامل ایجاد پدیده ریزگردها است از این رو باید این زمین ها به حالت اولیه برگردانده شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود مقوله سلامت را یکی از مسائل اجتماعی مهم مرتبط با زندگی انسان توصیف کرد، و افزود: توجه به سلامت از واجبان عینی است ، از این جهت هر فردی وظیفه دارد به سلامت خود اهمیت بدهد.
آیت الله نوری همدانی همچنین با اشاره به طب سنتی افزود: در قدیم آلات، ابزار و پیشرفت های امروز وجود نداشته و افرادی هم از این جریان سوء استفاده کرده و خیلی چیزها نوشتند که درست نبود.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه کم خوردن و همچنین تحرک و ورزش کردن در سلامتی خیلی موثر است، افزود: بدن اگر حرکت نکند سست می شود و سستی نیز زمینه بسیاری از بیماری ها است ولی حرکت بدن آن را قوی و امراض را نیز دفع می کند.
آیت الله نوری همدانی همچنین اضافه کرد: متولیان امر سلامت باید به مردم بیاموزند که خود طبیب و پزشک خود باشند.
در پایان این دیدار در یک اقدام نمادین فشار خون آیت الله نوری همدانی توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم مورد سنجش قرار گرفت.
7403/ 6133/
انتهای پیام
برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com