کد خبر ۶۱۹۴۴ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶

زیارت؛ مصداق آشکار محبت به پیشگاه اهل بیت(ع)

کانون خبرنگاران نبأ ــ استاد حوزه علمیه قم زیارت را نمونه بارز محبت به ساحت اهل‌بیت(ع) دانست و گفت: قلب، زمینه دریافت معارف امام معصوم در زیارت است.

زیارت؛ مصداق آشکار محبت به پیشگاه اهل بیت(ع)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدصادق میرشفیعی، استاد حوزه علمیه قم در آیین سحرگهان حرم مطهر که امروز، 23 خردادماه در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد به بررسی اهمیت و جایگاه درک امام معصوم در زندگی مؤمن پرداخت و اظهار کرد: در عصر حاضر چون بشر فیض و بهره مستقیم از ساحت امام معصوم نبرده است، درک درستی از این حقیقت ندارد و نمی‌داند که تعلیم در ساحت امام چه اوصافی دارد.

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به این‌ که یکی از ابعاد شخصیتی حضرت معصومه(س) این است که ایشان بیش از 20 سال تحت تعلیم مستقیم امام رضا(ع) بوده‌اند، گفت: با بررسی زندگی حضرت معصومه(س) می‌توان دریافت که درک ساحت امام معصوم و فراگرفتن مبانی دینی از چنین ساحتی می‌تواند چه اوصافی داشته باشد.

کارشناس رسانه ملی فطرت را زبان زیارت توصیف کرد و گفت: قلب زمینه دریافت معارف امام معصوم در زیارت است.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه به تبیین آثار و جایگاه زیارت حضرت معصومه(س) در بیان امام معصوم پرداخت و گفت: در نصوص ثقلین از امام هشتم نقل‌شده است که «حضرت به سعد فرمودند: نزد شما قمی‌ها از ما اهل‌ بیت قبری است. سعد پرسید: قبر فاطمه دختر موسی علیهماالسلام را می‌فرمایید؟ فرمودند: آری، هرکس او را زیارت کند و عارف به شأن و حق وی باشد، بهشت پاداشش خواهد بود. هنگامی‌که کنار قبر آمدی، نزد سر مقدس، روی به قبله بایست و پس از ۳۴ مرتبه الله‌اکبر و ۳۳ مرتبه سبحان‌الله و ۳۳ مرتبه الحمدالله، بگو: السلام علی آدم صفوه الله، السلام علی نوح نبی الله و…الی آخر»

وی ادامه داد: متن زیارت‌نامه حضرت معصومه(س) از سوی امام رضا(ع) به سعد تعلیم داده شده و به دست ما رسیده است، این در حالی است که امام رضا(ع) زیارت این بانو را برابر با ثواب زیارت خود توصیف فرموده‌اند.

حجت‌الاسلام میرشفیعی زیارت را نمونه بارز محبت به ساحت اهل‌ بیت(ع) توصیف و ابراز کرد: در بین زیارات امامان معصوم زیارت امام حسین(ع) دارای اوصاف ویژه‌ای است؛ بر این اساس برای زائر امام حسین(ع) کیمیایی توصیف‌ شده است که می‌توان آن را نوعی تولد دوباره و بیمه‌ای در برابر گناه تلقی کرد.
فاطمه رمضانی
انتهای پیام

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com