کد خبر ۶۲۰۰۵ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

سعادت و کمال، پاداش خداوند به مومنان در عید فطر است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مومنان به اعمال نیک و شایسته خود در بعد از ماه مبارک ادامه دهند، گفت: سعادت و کمال پاداش خداوند به مومنان در عید فطر می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آیت الله محمود رجبی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه عید فطر یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است، اظهار داشت: عید هم در فرهنگ دینی به معنای روزی است که انسان موفق شده است در مسیر قرب خداوند یک قدمی برداشته و به  کمالات خود بیافزاید.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماه تقرب الهی است که بندگان خدا توفیق پیدا می کنند اعمال نیک انجام دهند زمینه سعادت و کمال خود را فراهم کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه روزه داران در پایان ماه مبارک رمضان این توفیق بندگی را جشن می گیرند، گفت: عید به معنای جشن گرفتن این موفقیتی است که در طول ماه رمضان برای افراد حاصل شده است .

وی بیان داشت: بندگان خدا باید کارهای نیک و اعمال شایسته مانند رسیدگی به محرومین و نیازمندان و اعمال عبادی که در ماه مبارک انجام می داد را ادامه دهد و این گونه نباشد که این اعمال فقط در یک بازه زمانی خاصی انجام بگیرد.

آیت الله رجبی افزود: در روایات آمده است که در این روز خداوند وقتی مومنان به نماز عید فطر می روند صدا می زند که شما بندگان برای من روزه و نماز خواندید برگردید که شما را آمرزیدم بخاطر اعمال نیکی که به نیت من انجام دادید.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین در این روز در دعای نماز عید می خوانیم که خدایا تو این روز را برای مسلمین عید قرار دادی و آن وقت از خدا می خواهیم که ما را در تمام خوبی هایی که بندگان صالح و مخلص تو انجام دادند ما  را هم  وارد کند و از همه چیز های بد خارج کند.

این استاد حوزه ادامه داد: این وارد کردن و نجات دادن نیازمند تصمیم فطری خود افراد است و این گونه نیست که خدا بی جهت کسانی را در کارهای خیر وارد کند.

وی ابراز داشت:مومنان باید بعد از ماه مبارک رمضان هم آن تصمیم قاطع خود برای ادامه کارهای نیک ماه مبارک را ادامه دهند.

 

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com