کد خبر ۶۴۳۲۸ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۹
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در قم:

ایران قدرت اصلی منطقه و خلیج فارس است

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: ایران قدرت اصلی منطقه و خلیج فارس است اما همواره از تسلط خود برای امنیت کشورهای حاضر در این نقطه حساس جهان استفاده کرده است.

ایران قدرت اصلی منطقه و خلیج فارس است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  سردار ابوالفضل شکارچی  سخنگوی ارشد نیروهای مسلح   در همایش گرامیداشت روز خبرنگار در تالار نخلستان قم، گفت: ایران نه تنها برای کشورهای منطقه تهدید به حساب نمی آید، بلکه ضامن امنیت آنهاست و همواره از مستضعفان جهان در برابر مستکبران حفاظت کرده است.

وی با بیان این که اقتدار ایران برای سلطه و تجاوز نیست، گفت: دشمنان با استفاده از ابزار رسانه ای خود، حقیقت را وارونه جلوه می دهند و ایران را متهم به دخالت در امور کشورهای دیگر می کنند در حالی که همه آزادگان جهان از دست دخالت های آنان در فشار هستند.

شکارچی  ادامه داد: در شرایط حساس خبرنگاران ما وظیفه دارند تحلیلی صحیح از رویدادهای منطقه و جهان را منتشر و جهان اسلام را از سلطه دشمنان نجات دهند.

شکارچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضع گیری ترامپ مبنی بر مذاکره با ایران گفت: هدف از این کار ایجاد تفرقه میان مردم و حاکمیت نظام است اما اصحاب رسانه می توانند با نشان دادن گذشته سیاه و اعتماد ناپدیر آمریکا در مذاکرات بین المللی، این توطئه دشمن را خنثی کنند.

وی افزود: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب، شکل گیری نظام اسلامی در ایران را به عنوان نقطه آغاز جنگ تمدن غرب با تمدن اسلامی قلمداد کردند و تمام تلاش خود را برای نابودی آن به کار گرفتند.

وی ادامه داد: با این دیدگاه آیا می توان مذاکره کرد؛ مذاکره با آمریکا در این شرایط به معنای گذشتن از قید اسلام و مبانی انقلاب است.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: برخی سیاست مداران آگاهانه و یا ناآگاهانه حرف هایی در خصوص مساله مذاکره ایران با آمریکا بر زبان می آورند، اما احساس می شود آنان توجهی به علت دشمنی آمریکا با نظام اسلامی ندارند.

 وی ادامه داد: موضع مستحکم نظام اسلامی در برابر آمریکا، موجب عقب نشینی ترامپ شد و اگر این اقتدار نبود دشمن برای اجرای نقشه های شوم خود جسارت پیدا می کرد.

شکارچی گفت: امروز نظام اسلامی با قله های پیروزی تنها به اندازه یک گام فاصله دارد و در مقابل دشمنان در گام های پایانی نابودی خود به سر می برند، بنابراین نباید اجازه داد اقتدار نظام اسلامی با فلاکت دوران پهلوی مقایسه شود.

وی افزود: در جنگ روانی و رسانه ای، این خبرنگاران هستند که می توانند با هوشمندی، نقشه دشمن را خنثی و اقتدار نظام اسلامی را به خوبی برای مردم تبیین کنند.

وی ادامه داد: جنگ رسانه ای به مراتب پیچیده تر از جنگ سخت است و در این عرصه دشمن تلاش می کند سخن ناحق خود را در میان مردم ترویج کند اما خبرنگاران با هوشمندی، فهم سیاسی، درک انقلابی و مسئولیت پذیری، قدرتمندانه در این جبهه حضور دارند و تحلیل های صحیح را به جامعه ارائه می دهند.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com