کد خبر ۶۵۶۳۲ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
در پی ارتحال آیت الله اشرافی؛

تسلیت جامعه مدرسین قم به حوزه علمیه سمنان

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی ارتحال آیت اشرافی عضو فقید حوزه علمیه سمنان را تسلیت گفت.

تسلیت جامعه مدرسین قم به حوزه علمیه سمنانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی ارتحال آیت الله اشرفی اصفهانی عضو شورای حوزه علمیه سمنان را تسلیت گفت.

 متن پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت ارتحال آیت الله اشرفی شاهرودی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
(انا لله و انا الیه راجعون)

خبر ارتحال عالم ربانی آیت الله شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی(ره)، از علما و اساتید برجسته حوزه علمیه شاهرود و عضو شورای حوزه علمیه استان سمنان موجب تأسف و تأثر گردید.

این عالم محترم و مدرس حوزه‌ علمیه شاهرود، که افتخار شاگردی حضرت امام خمینی‌(ره) را نیز در کارنامه خود داشت، عمر شریف خود را در ترویج معارف اهل بیت(علیهم السلام) ، تربیت و پرورش طلاب و خدمت به حوزه‌های علمیه صرف نمود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت آن فقید سعید را به بازماندگان و بیت مکرم ایشان به ویژه حضرت آیت‌الله مصطفی شاهرودی و حجت‌الاسلام شیخ محمد اشرفی تسلیت عرض نموده، علو درجات، غفران و رحمت الهی را برای آن مرحوم از خداوند متعال خواستار است.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی

آیت الله حاج شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی از استادان و علمای بزرگ شیعه که پس از مراجعت از نجف اشرف در شاهرود اقامت داشت بامداد چهارشنبه درگذشت.


آیت الله اشرفی شاهرودی فرزند آیت الله حاج آقا بزرگ اشرفی شاهرودی بود که در سن 85 سالگی به علت سکته قلبی و کهولت سن دارفانی را وداع گفت.


و ی از شاگردان برجسته حضرات آیات خویی، امام خمینی (ره)، سید محمود شاهرودی، میلانی و شیخ حسین حلی در نجف اشرف بود و اجازه اجتهاد از علمای بزرگ وقت از جمله آیت الله سید حسن موسوی بجنوردی و آیت الله سید عبدالعلی سبزواری داشت.


آن مرحوم سال ها به تدریس و ترویج علوم و فقه اهل بیت عصمت و طهارت اشتغال داشت و شاگردان فراوانی را پرورش داد.


آیت الله مرتضی اشرفی شاهرودی همواره به تقوا، ساده زیستی، نظم امر، دقت در بیت المال و طهارت نفس شهرت داشت.


مرحوم حضرت آیت الله اشرفی شاهرودی درسال 1312 هجری شمسی در کنار بارگاه ملکوتی امیرالمومنین(ع) در شهر نجف اشرف به دنیا آمد.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com