کد خبر ۶۶۳۵۲ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰

وزیر نیرو: مشکل فاضلاب پردیسان قم تا پایان سال جاری حل می‌شود‌

وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو تعهد می‌دهد در سال جاری بخشی از مشکلات اساسی فاضلاب پردیسان را برطرف کرده و به وظایف خود در این زمینه عمل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رضا اردکانیان پیش از  ظهر امروز در مراسم افتتاح از پروژه‌های برق استان قم که در محل پست بنیاد برگزار شد، اظهار داشت: تابستان سال جاری یکی از سخت‌ترین تابستان‌های نیم‌قرن اخیر بود.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های صنعت برق استان قم افزود: طرح‌های افتتاح‌شده در استان قم طرح‌های برجسته و مهمی بوده که می‌تواند نیاز بسیاری از بخش‌های استان را در زمان پیک مصرف تأمین کند.

وزیر نیرو  با تأکید بر گرمای کم‌نظیر دما در تابستان سال جاری گفت: فصل تابستان سال جاری با وجود تمام مشکلات موجود در مسئله آب با همکاری و صبوری مردم پشت سر گذاشته شد، تابستان سال جاری کم آب‌ترین تابستان در 48 سال گذشته بوده است.

اردکانیان با اشاره به افزایش روزهای گرم و بی‌سابقه در کشور عنوان کرد: 46 روز از فصل تابستان دمای تهران بالاتر از تمام تابستان‌های سال‌های گذشته تجربه شد که نشان از جدی بودن مسئله کم‌آبی در کشور بود.

وی با اشاره به طرح‌های وزارت نیرو برای تأمین کمبود برق در کشور بیان کرد: با توجه به مسئله کم‌آبی در کشور طرح‌ها و برنامه‌های دقیقی صورت گرفته و برای نصب و راه‌اندازی 5 هزار مگاوات نیروگاه جدید در دستور کار قرارگرفته است.

وزیر نیرو برنامه‌های وزارت نیرو برای صرفه‌جویی 3 هزار مگاواتی در برق را موردتوجه قرار داد و  ابراز کرد: صرفه‌جویی و مدیریت 3 هزار مگاواتی در مصرف برق در بسته‌های مختلف تدوین‌شده و در برنامه‌های تفصیلی در فصل بودجه به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

اردکانیان خاطرنشان کرد: هدف مشترک تمام مسئولان افزایش سطح رضایتمندی عمومی جامعه است، احساس رضایت خاطر عمدتاً مفهومی کیفی بوده و صرفاً با افزایش و توسعه امکانات و پروژه‌های خدماتی حاصل نمی‌شود، ایجاد رضایت خاطر در بین مردم هنر مدیران موفق بوده که سبب می‌شود تا پیوند و علاقه بین مردم و مسئولان افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به برخی از ویژگی‌ها و ظرفیت‌های نرم استان قم تأکید کرد: استان قم و اندیشمندان آن باید نسبت به اصلاح و سبک زندگی مصرف‌گرایی و اسراف برنامه‌ریزی و طرح‌های عملیاتی داشته باشند، بدون اصلاح الگوی اشتباه مصرف کنونی توسعه پروژه‌های برق راه به‌جایی نمی‌تواند ببرد، قم باید پیشتاز مصرف صحیح و درست مصرف انرژی باشد.

وزیر نیرو ادامه داد: وزارت نیرو تعهد می‌دهد در سال جاری بخشی از مشکلات اساسی فاضلاب پردیسان را برطرف کرده و به وظایف خود در این زمینه عمل کند، وزارت نیرو تلاش می‌کند شهروندان در مسئله آب و برق مشکل یا احساس ناامنی روانی نداشته باشند.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com