کد خبر ۶۶۹۸۸ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۹
مدیر حوزه علمیه طلاب بحرینی در قم:

حکم حبس ابد برای شیخ سلمان با هماهنگی آل سعود بود

شیخ عبدالله الدقاق گفت:حاکم بحرین قبل از صدور حکم حبس ابد علیه شیخ علی سلمان به عربستان سعودی سفر کرده بود.

حکم حبس ابد برای شیخ سلمان با هماهنگی آل سعود بودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛و به نقل از مرکز خبر حوزه ،شیخ عبدالله الدقاق مدیر حوزه علمیه طلاب بحرینیدر قم  با اشاره به جنایت های اخیر آل سعود و آل خلیفه در قبال معارضان سیاسی  گفت: با تیره شدن روابط بین عربستان سعودی و قطر که در زمینه قتل روزنامه نگار خاشقجی به تفاهم نرسیدند. حاکم بحرین حمد بن عیسی آل خلیفه قبل از صدور حکم علیه شیخ علی سلمان به عربستان سعودی سفر کرد و چه بسا به دستور آنها علیه شیخ علی سلمان حکم حبس ابد را اعلام کرد تا در این زمینه اختلافشان با قطر بالا بگیرد .

جمعیت الوفاق تاکید کرد نظام بحرین در بحران حقیقی با ملتش به سر می برد و این بحران از حد خودش بالاتر رفته از این رو زندانیان سیاسی را به عنوان گروگان می گیرد.

شیخ علی سلمان به اتهام واهی جاسوسی برای قطر در پی افشای یک مکالمه بین او و حمد بن جاسم آل ثانی نخست وزیر سابق قطر در مارس ۲۰۱۱ در چارچوب طرح آمریکایی برای حل بحران بحرین به دادگاه ارجاع داده شد. وی پس از این اتهام در دادگاه تجدید نظر بحرین تبرئه شد و بعد از گذراندن حدود 4 سال از دوران حبس خود دو روز پیش دادگاه تجدید نظر حکم تبرئه خود را لغو و وی را به حبس ابد محکوم کرد.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com