کد خبر ۶۷۰۰۹ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با خانواده سردار شهید محمدطاهر طاهری دیدار کرد+ تصاویر

حجت‎الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با خانواده آیت‌الله سیدحبیب‌الله و سردار شهید محمدطاهر طاهری دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام محمد قمی عصر امروز و در دومین روز از سفر خود به استان گلستان با خانواده مرحوم آیت‌الله سیدحبیب‌الله و سردار شهید محمدطاهر طاهری دیدار کرد.

حجت‌الاسلام حسنعلی مازندرانی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان گلستان در این دیدار با اشاره به اینکه مرحوم آیت‌الله سیدحبیب‌الله طاهری موسس نخستین سازمان تبلیغات اسلامی در منطقه گرگان بود، اظهارداشت: این نهاد جوشیده از نظام و انقلاب است و امیدواریم در انجام مأموریت‌هایی که برعهده دارد، موثر باشد.

وی با بیان اینکه آیت‌الله طاهری از انقلابیون و مبارزان با رژیم سفاک پهلوی بود،به نقش وی در هدایت جریان‌های انقلابی در منطقه گرگان و دشت اشاره کرد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، آیت‌الله طاهری را شخصیت مهم و ممتاز در تاریخ مبارزات انقلابیون در این منطقه دانست و گفت: آیت‌الله طاهری بارها از سوی رژیم پهلوی تبعید شد. همچنین در سال 60 منافقان اقدام به ترور ایشان کردند. آیت‌الله طاهری هیچگاه به منافقان باج نمی‌داد و همواره مدافع نظام جمهوری اسلامی بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز آیت‌الله طاهری عضو مجلس خبرگان رهبری و همچنین خبرگان قانون اساسی بود و نقشی اثرگذار ایفاء کرد.

همچنین سردار شهید سیدمحمدطاهر فرزند آیت‌الله طاهری بارها در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافته بود. شهید طاهری در اسفندماه سال 1363 در «جزیره مجنون» و هنگام بازگشت از یکی از روستاهای آزاد شده به دست رزمندگان، مورد حمله‌ دشمن بعثی قرار گرفت و مجروح شد. پس از این واقعه او را جهت مداوا به همان روستا منتقل کردند و بعد از آن ماجرا مفقود شد تا اینکه پیکر مطهرش در سال 1387 به میهن اسلامی بازگشت و در مراسمی باشکوه در گرگان به خاک سپرده شد.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com