کد خبر ۶۷۲۴۵ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱
صادقی پایان ماموریت خود در قم را اعلام کرد؛

کناره‌گیری رسمی استاندار قم

سیدمهدی صادقی استاندار قم بعد از مشمول‌شدن در قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان امروز طی یک پیام کتبی و بعد از 40 ماه تصدی استانداری قم، رسماً پایان ماموریت کاری خود در قم را اعلام کرد. انتخاب جانشین یا سرپرست موقت استانداری قم در جلسه فردای هیئت دولت دور از ذهن نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی خبرقم (قم‌نا)، به دنبال تصویب و اجرائی شدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، سیدمهدی صادقی استاندار قم رسماً از سمت خود کناره‌گیری کرد.


سیدمهدی صادقی که در تیرماه سال 1394 در پی استعفای صالحی منش، از سوی هیات دولت به عنوان استاندار قم انتخاب شده بود، امروز بعد از چهل ماه خدمت در استان قم، طی پیامی مکتوب، پایان ماموریت کاری خود در قم را اعلام کرد.


بر همین اساس به نظر می‌رسد که با پایان خدمت صادقی، در جلسه فردای هیئت دولت جانشین یا سرپرست موقت استانداری قم مشخص شود.


گفتنی است که با توجه به عدم تشکیل جلسه مجمع نمایندگان قم و مشورت با احزاب و جریانات سیاسی قم، فعلاً انتخاب سرپرست برای پست استانداری دور از ذهن نیست.


متن نامه خداحافظی صادقی به شرح زیر است:

 
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
هر آمدنی را رفتنی است، خوشا به حال آنان که در طاعت خالقند و در خدمت مخلوق.
حضرت امیرالمومنین امام علی «علیه السلام»

خداوند سبحان را شاکر و سپاسگزارم که موهبت خدمتگزاری به مردم شریف، متدین و انقلابی استان قم در سال‌های پایانی خدمت نصیب اینجانب گردید.

توفیق خدمت در دیار مقدس قم و متبرک به آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س)، مسجدمقدس جمکران و سرشار از فیض وجود مرجعیت معظم و حوزه پر خیروبرکت و بی‌بدیل علمیه به عنوان چشم‌وچراغ جهان اسلام و تشیع؛ که بدون شک تک‌تک لحظات آن برای بنده ارزشمند، مایه مباهات و افتخاری بزرگ محسوب می‌شود.

از ابتدای پذیرش مسئولیت در استان قم و با بهره‌گیری مناسب از فرصت‌ها، امکانات و همچنین خرد جمعی در حد وسع و توان، برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مناسبی در جهت رشد و شکوفایی و تأمین زیرساخت‌های استان در سطوح مختلف انجام گرفت.

در طی این مدت همه تلاش اینجانب بر این بود که برنامه‌های توسعه‌ای استان در یک فضای تعاملی توأم با وحدت و انسجام و برخوردار از پشتوانه اخلاق و قانون مداری و صبوری و به دور از هر نوع حب و بغض و تعصبات سیاسی و حزبی و منطبق با گفتمان اعتدال، به پیش رود که به لطف قادر توانا و همراهی شایسته اقشار مختلف، با نتایج و توفیقات ارزنده‌ای همراه گردید و امید آن دارم که این روند در دوران مدیریت جدید نیز با شتاب بیشتری تداوم یابد.

اینک که بر اساس قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، چهل ماه مأموریت کاری اینجانب در خاستگاه انقلاب اسلامی به اتمام می‌رسد، همزمانی این اتفاق با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به فال نیک گرفته بر خود لازم می‌دانم از عموم مردم فهیم و قدرشناس قم، خاصه علما و مراجع بزرگوار که به جد همراهی‌ها و رهنمودهای داهیانه ایشان موجب پشت‌گرمی و عامل بسیار مؤثری در اجرا و پیشرفت توسعه استان در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی بوده است و نیز روحانیت جلیل‌القدر و ائمه محترم جمعه و جماعات، جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور، نمایندگان محترم مردم قم در مجلس شورای اسلامی، به ویژه جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، وزیر محترم کشور و معاونین، مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، شوراهای اسلامی شهر و روستا همچنین اصحاب دلسوز رسانه و نخبگان سیاسی و اجتماعی، نیروهای سر افراز اطلاعاتی، امنیتی، نظامی، انتظامی، دستگاه قضایی و همه اقشار استان خصوصاً همکاران پرتلاش و زحمتکش خود در استانداری، فرمانداری، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و نیز معاونین و مدیران زیر مجموعه تقدیر و تشکر نموده و ضمن عذرخواهی، طلب حلالیت داشته، از درگاه ایزد منان، سلامت و بهروزی همه شما بزرگواران را مسألت نمایم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
سيد مهدي صادقي- 26 آبان 97
 
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com